Home / Pomorskie / Tczew: Petycja w sprawie usunięcia radzieckiej gwiazdy z pomnika.

Tczew: Petycja w sprawie usunięcia radzieckiej gwiazdy z pomnika.

Wszechpolacy z Tczewa oraz lokalne struktury partii KORWIN zbierają podpisy pod petycją w sprawie usunięcia  czerwonej gwiazdy radzieckiej z mogiły zbiorowej nieopodal ul. Szkoły Morskiej. Inicjatywa zyskała poparcie Młodzieżowej Rady Miasta Tczewa oraz Instytutu Pamięci Narodowej. IPN wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać :

“W pełni popieramy inicjatywę usunięcia gwiazdy jako symbolu komunistycznego totalitaryzmu. […] dalsze trwanie czerwonej pięcioramiennej gwiazdy na wierzchołku „Pomniku Wdzięczności” w Tczewie skutkować będzie nie tylko łamaniem prawa poprzez propagowanie totalitaryzmu komunistycznego, lecz również kontynuowaniem wywierania negatywnego wpływu na proces edukacji historycznej młodzieży – na co wskazywali zresztą sami tczewianie, a co za tym idzie ich na ich polską samoświadomość. Demontaż symbolu komunistycznego spowoduje zahamowanie tych negatywnych działań, przyczyni się do poszerzenia świadomości historycznej mieszkańców miasta i oczyści gęstą atmosferę sporów. Tak więc warto pochylić się nad ciekawą propozycją członków Młodzieży Wszechpolskiej i partii KORWiN, która świadczy o ich dojrzałości historycznej…”

Osoby, które wspierają inicjatywę mogą się podpisać pod elektroniczną petycją:

http://www.petycjeonline.com/petycja_o_usunicie_czerwonej_gwiazdy

8617_1210544882308667_8020181085598318589_n

Check Also

Kijów-Bykownia: Wszechpolacy oddali cześć zamordowanym przez NKWD Polakom

Podczas pobytu na Ukrainie Wszechpolacy z okręgu pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego udali się na …