Home / Małopolskie / KRAKÓW: konferencja o powszechnym dostępie do broni – “Broń to wolność”

KRAKÓW: konferencja o powszechnym dostępie do broni – “Broń to wolność”

6. lutego w Krakowie odbyła się konferencja o powszechnym dostępie do broni pod tytułem “Broń to wolność”. Jej organizatorami była Trzecia Droga Kraków. Zabraknąć tam też nie mogło przedstawicieli krakowskiej Młodzieży Wszechpolskiej. 

Krak1

Konferencję poprzedził krótki klip promujący legalny dostęp do broni, autorstwa kolegów z Trzeciej Drogi. Następnie jeden z prelegentów opowiedział o dawnych i obecnych strzelnicach w Krakowie. Warto odnotować, iż w przeszłości w tym mieście było ich naprawdę sporo, obecnie są 3, ale pozytywem jest to, że w planach jest uruchomienie kolejnych.

Następnie głos zabrał przedstawiciel ROMBu (Ruch Obywatelski Miłośników Broni) – Rafał Kawalec, który w sposób szczegółowy przedstawił jak wyglądało prawo do posiadania broni w I RP, II RP i PRLu, jak wygląda obecnie i jakie są perspektywy przyszłości w tym temacie. Długi i bardzo ciekawy wykład uzupełniła dyskusja z salą.

Jako duży pozytyw należy odnotować frekwencję oraz spore zainteresowanie tym tematem zwłaszcza młodych ludzi. Nastroje na temat posiadania broni w Polsce zmieniają się na lepsze i można z optymizmem patrzeć w przyszłość.

 

zdjęcia: 3droga.pl

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …