Home / Zachodniopomorskie / Debata oksfordzka w Szczecinie

Debata oksfordzka w Szczecinie

We wtorek, tj. 2 lutego, na cotygodniowym spotkaniu formacyjnym Młodzieży Wszechpolskiej, odbyliśmy debatę oksfordzką.

SONY DSC

W deklaracji przyjętej w osiemdziesięciolecie powstania MW, możemy przeczytać: “8. Oświata głównym narzędziem Narodu w ugruntowywaniu mądrości pokoleń i upowszechnianiu jej wśród polskiej młodzieży.” W ramach wypełniania tej idei, nasi działacze, spotykają się na cotygodniowych spotkaniach, na których wygłaszane są referaty, projekcje, analizy, etc. We wtorek, szczecińscy Wszechpolacy, zdecydowali się na zorganizowanie debaty oksfordzkiej. Tematem debaty był program “Rodzina 500 plus”, przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wszechpolacy, wraz z działaczem Obozu Narodowo-Radykalnego, zostali podzieleni na dwie grupy.

SONY DSC

Jedna broniła programu, zaś druga była przeciwnikami pomysłu. Każdy z debatujących miał prawo głosu i wygłoszenia swoich argumentów, które dotyczyły programu i wybranej tezy drużyny. Po skończeniu podsumowań wystąpień obu stron, nastąpiło głosowanie, w którym zwyciężyli przeciwnicy programu 500 plus.

Młodzież Wszechpolska Szczecin

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …