Home / Pomorskie / GDAŃSK: Pikieta w sprawie teczki TW Bolka

GDAŃSK: Pikieta w sprawie teczki TW Bolka

21 lutego pod Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się pikieta w związku z odnalezieniem w domu Kiszczaków teczki byłego prezydenta i przywódcy Solidarności – Lecha Wałęsy.

Poprzez pikietę Wszechpolacy z Gdańska chcieli sprzeciwić się głoszeni fałszywej legendy Solidarności. ,, Nie chcemy żyć w państwie zbudowanym na kłamstwie, donosach, manipulacji i ciągłych wpływach z dawnego ustroju”-usłyszeć można było w odczytanym oświadczeniu. W związku z donosicielską przeszłością TW Bolka, Młodzież Wszechpolska zwróciła się do prezydenta Gdańska- Pawła Adamowicza aby zmienił nazwę Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Propozycja Wszechpolaków to lotnisko im. ,,Solidarności” lub ,, Sanitariuszki Inki”. ,, Jak wiemy Lech Wałęsa nie był kryształową postacią, a takie postaci powinny być w nazwach ulic, szkół czy właśnie w nazwie lotniska” – powiedział członek Zarządu Głównego MW Michał Urbaniak.

1552099-Michal-Urbaniak-z-Mlodziezy-Wszechpolskiej-odczytuje-oswiadczenie - Kopia

fot. trójmiasto.pl

 

12767660_1702515026660979_66996589_n

Check Also

Tczew: Wszechpolacy upamiętnili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Tczewie lokalni Wszechpolacy upamiętnili powstańców warszawskich. Na zorganizowanych przez tczewskich Wszechpolaków obchodach …