Home / Mazowieckie / WARSZAWA: Okręgowy zjazd sprawozdawczo-integracyjny

WARSZAWA: Okręgowy zjazd sprawozdawczo-integracyjny

9 I AD 2016, w Warszawie odbył się doroczny zjazd sprawozdawczo-integracyjny okręgu mazowieckiego Młodzieży Wszechpolskiej. Ponad setka nacjonalistów z Mazowsza we wspólnym gronie podsumowała ubiegły rok i rozmawiała o planach na przyszłość.

Zjazd rozpoczęliśmy złożeniem kwiatów pod tablicą upamiętniającą Romana Dmowskiego w Archikatedrze Warszawskiej. Prezes okręgu mazowieckiego, Kol. Łukasz Walczak wspomniał tam przede wszystkim osobie Romana Dmowskiego jako nauczyciela i wychowawcy pokoleń, który jak nikt inny potrafił dostrzegać błędy w naszym charakterze narodowym oraz wskazywać rozwiązania problemów.

Zjazd3 Zjaz1

Po złożeniu kwiatów udaliśmy się do jednej z warszawskich restauracji, aby odbyć część sprawozdawczą, a następnie integracyjną. Zjazd rozpoczęliśmy minutą ciszy dla zmarłego kilka dni temu śp. Kol. Tadeusza Radwana, który razem ze śp. Wiesławem Chrzanowskim w 1945 roku podjęli próbę reaktywacji Młodzieży Wszechpolskiej.

Po odśpiewaniu Hymnu Młodych, Kol. Szymon Adamik, sekretarz okręgu mazowieckiego podsumował bogate działania okręgu w AD 2015. Okręg mazowiecki angażował się w akcje charytatywne, społeczne, wychowawcze, protestacyjne, edukacyjne, sportowe, muzyczne oraz polityczne. Na koniec przemówienia padło zapewnienie, że nowy AD 2016 będzie jeszcze aktywniejszy pod tym względem, niż rok poprzedni.

Zjazd2

Następnie odbyło się uroczyste zaprzysiężenie kilkunastu kandydatów do miana Wszechpolaka. Koła w Błoniu, Szydłowcu oraz Siedlcach zyskały status pełnoprawnych kół po zaprzysiężeniu ich dotychczasowych pełnomocników. Przysięgając na Boga, nowi Wszechpolacy zobowiązali się do przestrzegania norm etycznych, obowiązków oraz poświęcenia w działalności dla dobra Narodu i Ojczyzny.

Zjazd4

Po zaprzysiężeniu obchodziliśmy miłą uroczystość. Kilku z naszych Kolegów kończy w tym roku 30. rok życia, a więc ostatni w ich działalności w Młodzieży Wszechpolskiej. Niestety, z powodów zawodowych oraz rodzinnych obecny był tylko Kol. Adam Łącki, były szef Wydziału Informatycznego, aktywny członek Rady Naczelnej oraz Wydziału Szkoleniowego Młodzieży Wszechpolskiej. Nasz nowy Kolega-Weteran otrzymał pamiątkę od Okręgu Mazowieckiego. W płomiennym przemówieniu, Kol. Adam zachęcał do jeszcze bardziej wytężonej pracy, gdyż budowa nowej elity naszej Ojczyzny to zadanie nie na jutro, ale na kilkanaście następnych lat i wymaga żelaznej dyscypliny i konsekwencji w działaniu oraz często pewnych wyrzeczeń dla dobra sprawy.

Zjazd6

Następnie głos zabrał Kol. Robert Winnicki, prezes honorowy MW. Kol. Robert przypomniał okręgowi mazowieckiemu jego naczelną rolę w życiu MW. Poprzez swój stołeczny charakter, Mazowsze zawsze będzie tym okręgiem, na który wielu będzie patrzeć i to nakłada na nas oczywiście dodatkowe obowiązki, by być jak najlepszym przykładem dla działaczy w całej Polsce.

Zjazd5

Ostatni głos zabrał prezes okręgu, Kol. Łukasz Walczak, który przypomniał o znaczeniu MW w życiu każdego z nas, a także o potrzebie stałej konsekwencji oraz radykalizmu w idei, działaniu oraz pracy nad sobą. MW ma być kuźnią żelaznych i twardych charakterów, odpornych na przeciwności losu, które atakują nas z każdej strony. To z tych żelaznych i niezłomnych charakterów mają wyrosnąć odpowiedzialni ojcowie, wzorowe matki, dobrzy szefowie, organizatorzy i przywódcy życia lokalnego. MW ma być kuźnią liderów, którzy za kilka lat przywrócą Polskę na właściwe tory.

Zjazd7
Po części sprawozdawczej nastąpiła część integracyjna, która trwała do białego rana.

Dziękujemy za obecność delegacjom z okręgów: pomorskiego, śląskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Czołem Wielkiej Polsce!

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …