Home / Mazowieckie / SOKOŁÓW PODLASKI: Podniosła Msza Św. w intencji duszy śp. Romana Dmowskiego

SOKOŁÓW PODLASKI: Podniosła Msza Św. w intencji duszy śp. Romana Dmowskiego

POL_Sokołów_Podlaski_COA.svg

Dziś w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim odbyła się Msza Św. w intencji duszy śp. Romana Dmowskiego. Na Mszy Św – oprócz Wszechpolaków -stawili się uczniowie wszystkich szkół średnich w Sokołowie wraz z pocztami sztandarowymi oraz harcerze.

2 stycznia obchodziliśmy 76. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego. Roman Dmowski był bardzo emocjonalnie związany z tymi terenami. Sam ród Dmowskich pochodzi z bliższego Podlasia (obecnie wschodnia część woj. mazowieckiego), a Pan Roman ostatnie lata swego życia spędził w nie tak odległym Drozdowie, niedaleko Łomży. Wszechpolacy wśród swoich rówieśników ze szkół średnich działających w Sokołowie oraz z harcerzami modlili się w intencji wiecznego odpoczynku dla Architekta Niepodległej Rzeczypospolitej.

“Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Cieszymy się więc, że dobrą lekcję patriotyzmu, nasi rówieśnicy mogą usłyszeć nie tylko od nas, ale i z kościelnej ambony.

Wielkie podziękowania dla Ks. Proboszcza Krzysztofa Kisielewicza, który z wielkim entuzjazmem zareagował na naszą inicjatywę i wspierał nas w każdym problemie.

Czołem Wielkiej POlsce!

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …