Home / Podlaskie / Protest przeciwko umieszczeniu imigrantów w Białymstoku

Protest przeciwko umieszczeniu imigrantów w Białymstoku

W niedzielę 24. stycznia pod siedzibą firmy Biavita, która wygrała przetarg na lokowanie imigrantów na terenie Białegostoku, odbyła się kilkusetosobowa pikieta zorganizowana przez Młodzież Wszechpolską oraz Ruch Narodowy.

Manifestację rozpoczął Sekretarz Młodzieży Wszechpolskiej kol. Wojciech Niedzielko. Następnie zabrał głos Daniel Purwin, radny miasta Grajewo, który zwrócił uwagę na koszty jakie będą musiały ponieść samorządy w związku ze sprowadzeniem imigrantów.

Kol. Szymon Popławski podkreślił, że powinniśmy się kierować zasadą narodowego solidaryzmu. Jego zdaniem polski rząd przede wszystkim powinien zająć się potrzebami Polaków. Zauważył również, że polityka Prawa i Sprawiedliwości wobec imigrantów różni się od tej przedstawianej w kampanii wyborczej.

Jako ostatni przemawiał Prezes Młodzieży Wszechpolskiej kol. Adam Andruszkiewicz. Poseł poinformował, że rozpoczęto zbiórkę podpisów, aby Polacy, jako gospodarze tego państwa, zdecydowali czy chcą przyjmować imigrantów.
– Nie Niemcy, nie Martin Schulz, nie Parlament Europejski tylko naród ma rządzić w Polsce – podkreślił kol. Adam Andruszkiewicz.

Relacje medialne:

TVN24

TVP Białystok

Gazeta Wyborcza – Białystok

Radio Białystok

Portal Dzień Dobry Białystok

Poranny.pl

Relacje filmowe:

Białystok przeciw budowie ośrodka dla imigrantów! – Manifestacja Młodzieży Wszechpolskiej 24.01.2016

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …