Home / Podlaskie / Gala finałowa IV konkursu o Romanie Dmowskim w Białymstoku

Gala finałowa IV konkursu o Romanie Dmowskim w Białymstoku

Podlaski Komitet Uczczenia Pamięci Romana Dmowskiego wraz z Civitas Christiana ma zaszczyt zaprosić na galę rozstrzygającą IV Konkurs Wiedzy o Romanie Dmowskim pt. “Ojczyzna to przede wszystkim naród, a potem państwo: bez narodu nie ma państwa”, która odbędzie się we wtorek 12.01.2015 r. o godz. 17:00 w Hotelu Branickim przy ul. Zamenhofa 25 w Białymstoku.
W organizację konkursu włączyli się także białostoccy Wszechpolacy. 

Konkurs_Dmowski

Oprócz wręczenia nagród laureatom Konkursu, odbędą się wystąpienie okolicznościowe.

Wykład na temat:
“CZY ROMAN DMOWSKI MOŻE BYĆ WZORCEM DLA WSPÓŁCZESNEGO POLAKA” wygłosi Jan Engelgard, reprezentujący Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Ponadto podczas gali wybrane osoby zostaną udekorowane medalami Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego, za zasługi na rzecz popularyzacji postaci twórcy polskiej niepodległości. Na gali będą obecni także Radni Białegostoku oraz Posłowie na Sejm RP.

Konkurs Wiedzy o Romanie Dmowskim w województwie podlaskim organizowany jest po raz czwarty. Ma on na celu zachęcanie do pogłębiania wśród młodzieży szkolnej wiedzy o tej wybitnej postaci. Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Instytutu Pamięci Narodowej, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz JE ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego.

Wydarzenie na facebooku: Gala rozstrzygnięcia IV konkursu o Romanie Dmowskim w Białymstoku

Serdecznie zapraszamy!

 

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …