Home / Podlaskie / Białystok: Happening przeciwko manifestacji KODu

Białystok: Happening przeciwko manifestacji KODu

9. stycznia działacze okręgu podlaskiego MW wzięli sprawy w swoje ręce i wykorzystując doświadczenia z Marszu Niepodległości, zupełnie spontanicznie utworzyli straż porządkową na pikietę Komitetu Obrony Demokracji w Białymstoku.

Wszechpolacy twórczo rozwijając skrót KOD, nazwali straż “Komitetem Ochrony Debili”. Widząc, że część uczestników zgromadzenia nie podporządkowuje się zaleceniom organizatorów i opuszcza chodnik, postanowiła szczelnym kordonem ochronić ich od pędzących samochodów na jezdni. Jednak obywatele i obywatelki z powodu tejże ochrony nie wyrazili wdzięczności.

Zaczęły się drobne przepychanki i ze strony chronionych uczestników pikiety nastąpił atak na straż “Komitetu Ochrony Debili”. Przewodziła jemu pewna starsza Pani, która młodych ludzi nazwała “skur…nami” i kazała im “wy….lać”. Przy akompaniamencie oklasków, gwizdów i innych niecenzuralnych dźwięków, obrońcy “Debili” zostali wyprowadzeni z manifestacji przez funkcjonariuszy policji.

Oprócz rzeczywistej ochrony, obecność wszechpolaków w roli straży miała jeszcze jeden walor – radykalnie zaniżyła średnią wieku uczestników manifestacji w “obronie wolnych mediów”. Na trzy setki obecnych, zdecydowaną większość stanowili obywatele i obywatelki grubo po 40-stce. Na szczęście, przynajmniej przez jakiś czas mieli zapewnioną ochronę straży “KOD”.

Relacja filmowa:

Check Also

Białystok: Wszechpolacy sprzątają pomnik Powstańców styczniowych.

22 czerwca Białostoccy działacze Młodzieży Wszechposlkiej zajęli się czyszczeniem zaniedbanego pomniku historycznego w okolicy Bielska …