Home / Lubuskie / Spotkania otwarte w Lubuskiem.

Spotkania otwarte w Lubuskiem.

Wczoraj, tj. 5 grudnia, Okręg Lubuski Młodzieży Wszechpolskiej zorganizował dwa spotkania otwarte. Odbyły się one w Międzyrzeczu i Świebodzinie.

mw1

Spotkanie w Świebodzinie rozpoczęło się o godzinie 14:00, w miejscowej salce parafialnej. Na spotkaniu Młodzież Wszechpolską reprezentowali: kol. Marcin Mindler – były prezes Okręgu, kol. wiceprezes, a zarazem prezes zielonogórskiego koła – Krystian Pacholik oraz kol. Radosław Bartman. Po rozpoczęciu przez kol. Krystiana spotkania, głos przejął kol. Radosław, który opowiedział o przedwojennych korzeniach MW, następnie wiceprezes Okręgu przedstawił czym charakteryzuje się współczesne działanie naszej organizacji. Na końcu kol. Marcin zreferował paradygmaty idei narodowej, zarysował również zebranym działanie dobrej organizacji, stawiając za wzór Młodzież Wszechpolską. Uczestnicy zadali kilka pytań. Dostali od nas także materiały narodowe – zeszyty szkoleniowe, statut MW i deklarację ideową. Na uwagę zasługuje fakt, że wśród obecnych był miejscowy ksiądz wikary, który na zakończenie spotkania błogosławił naszej narodowej pracy.

mw2

Spotkanie w Międzyrzeczu odbyło się na podobnej zasadzie, oprócz kol. Krystiana Pacholika i kol. Radosława Bartmana, pojawił się również prezes Okręgu – kol. Paweł Kamrad. Koledzy: Krystian i Radosław, podjęli taki sam zakres referatów, jak w Świebodzinie. Kol. prezes opowiedział natomiast o nacjonalizmie, czym powinien kierować się narodowiec i według jakich zasad działać. Dzięki temu spotkaniu uczynione zostały pierwsze kroki ku utworzeniu koła w Międzyrzeczu! Uczestnicy spotkania dostali od nas plakaty rekrutacyjne, które pomogą w promocji MW w tym mieście.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz zaangażowanie się w tworzenie nowych kół na terenie naszego województwa. Rosnące zainteresowanie Młodzieżą Wszechpolską pokazuje, że rośniemy w siłę. Do zobaczenia na następnych tego typu spotkaniach. Wielkiej Polski moc to my!

Czołem Wielkiej Polsce!
Młodzież Wszechpolska Okręg Lubuski

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …