Home / Małopolskie / ”Solidarność: realizm czy zdradzone ideały” – Nacjonalistyczny Klub Dyskusyjny w Krakowie

”Solidarność: realizm czy zdradzone ideały” – Nacjonalistyczny Klub Dyskusyjny w Krakowie

5. grudnia działacze Młodzieży Wszechpolskiej uczestniczyli w kolejnym już Nacjonalistycznym Klubie Dyskusyjnym.

12308363_436399889893784_2988375905472986754_n

Grudniowe spotkanie Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego już za nami. „Solidarność: realizm polityczny czy zdradzone ideały?”- oto temat omawiany w tę sobotę w klubie Still. Prelegentami byli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Małopolskich Patriotów i Trzeciej Drogi.

Aby przejrzyście omówić temat uczestnicy sięgnęli do roku 1980, kiedy to został powołany NSZZ „Solidarność” dla obrony praw pracowniczych. Bardzo szybko stał się jednym z najważniejszych tworów społecznych w naszym kraju, będący w opozycji do ówczesnej władzy. Ludzie wierzyli, że budują nową, lepszą Polskę wspólnymi siłami, a trudne czasy komuny muszą dobiec końca. Po negocjacjach w Magdalence okazało się, że nie wszyscy mieli dobre intencje. Prelegenci byli zgodni. Idea została zdradzona. Wygrała pokusa łatwego życia, w dostatku, na dobrych stanowiskach. Mimo, że od tych wydarzeń minęło już ponad 26 lat ,nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że negocjacje okrągłostołowe nie zakończyły okresu działań komuny, lecz stały się jedynie formą ochrony komunistycznej władzy. Młodzież Wszechpolską reprezentował kol. Tomasz Ryczko.

Frekwencja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim za udział i żywą dyskusję. Zainteresowanych tematyką narodową zapraszamy na kolejne spotkanie Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego.

NKD

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …