Home / Pomorskie / Obchody Grudnia ’70 na Pomorzu

Obchody Grudnia ’70 na Pomorzu

W środę 16 grudnia w ramach rocznicy Grudnia ’70 gdańscy działacze i sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej zapalili znicze pod pamiątkową tablicą znajdującą się na budynku, gdzie niegdyś miał swoją siedzibę Komitet Wojewódzki PZPR upamiętniającą ofiary wydarzeń sprzed 45 lat oraz na Targu Siennym w miejscu śmierci Antoniego Browarczyka – jednej z pierwszych i najmłodszych ofiar stanu wojennego w Gdańsku.

Uczestniczyli również w uroczystej Mszy Świętej w kościele św. Brygidy koncelebrowanej pod przewodnictwem metropolity gdańskiego księdza arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia oraz w przemarszu pod Trzy Krzyże, gdzie odbyły się przemówienia, Apel Poległych oraz wspólna modlitwa.
W czwartek 17 grudnia działacze pomorskich struktur MW uczestniczyli w obchodach upamiętniających ofiary ,,masakry na Wybrzeżu”. W uroczystościach brał udział prezydent RP- Andrzej Duda. Złożono również kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Grudnia ‘70. Siedemnasty grudnia to krwawa karta polskiej historii. Władza komunistyczna otworzyła ogień do udających się do pracy stoczniowców. Cześć Ich Pamięci!

Check Also

Kijów-Bykownia: Wszechpolacy oddali cześć zamordowanym przez NKWD Polakom

Podczas pobytu na Ukrainie Wszechpolacy z okręgu pomorskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego udali się na …