Home / Małopolskie / Kraków: kwartalna szkoła jesienna MW

Kraków: kwartalna szkoła jesienna MW

W dniach 5-6 grudnia w Krakowie odbyła się kwartalna szkoła jesienna MW. Był to cykl wykładów poświęconych różnej tematyce oraz formacji Wszechpolaków.

Szkołę rozpoczął o godzinie 9:30 wykład świadka ostatniego synodu o rodzinie w Watykanie, który omówił zagrożenia, tendencje i różne nurty współczesnego Kościoła. Następny wykład poświęcony był rewolucji konserwatywnej w Niemczech, Francji i Polsce w dwudziestoleciu międzywojennym.

Po przerwie obiadowej wygłoszony został referat na temat polityki mieszkaniowej państwa oraz palącym problemom z tym zagadnieniem związanym. Czwartym i ostatnim wykładem sensu stricto podczas sobotniego dnia była relacja działacza Federacji Młodzieży Walczącej z okresu PRLu.
Po wykładach uczestnicy szkoły udali się do pubu Still gdzie jak co miesiąc odbyło się spotkanie Nacjonalistycznego Klubu Dyskusyjnego, który był poświęcony Solidarności. Ostatnim punktem sobotniego dnia była integracja uczestników szkoły, która potrwała do późnych godzin nocnych.

Niedzielny dzień rozpoczął wykład poświęcony wszechpolskiej formacji, ściśle rzecz ujmując omówienie i rozwinięcie wszystkich punktów Kodeksu Wszechpolaka. Następnie po wykładzie uczestnicy udali się do Muzeum Armii Krajowej, gdzie mogli zobaczyć bardzo ciekawe wystawy i zbiory poświęcone tej formacji zbrojnej.

Po przerwie obiadowej Wszechpolacy udali się na wzgórze wawelskie, gdzie zaprzyjaźniony z nami ksiądz Marek oprowadził i opowiedział katedrze na Wawelu, kryptach królów Polski. Ostatnim punktem szkoły jesiennej było wzięcie udziału w nieszporach oraz Msza Święta przy konfesji św. Stanisława w intencji uczestników szkoły kwartalnej MW oraz wszystkich działaczy naszej organizacji.

Wszystkim prelegentom i uczestnikom gorąco dziękujemy za obecność, mamy nadzieję, że czas ten spędzony na solidnej dawce wszechpolskiej formacji dobrze zaowocuje w przyszłości. I z tego miejsca zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez MW w Krakowie. Czołem!

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …