Home / Zachodniopomorskie / Akcja plakatowa w Stargardzie z okazji rocznicy Grudnia ’70

Akcja plakatowa w Stargardzie z okazji rocznicy Grudnia ’70

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Stargardzie, 17 grudnia 2015 r., zorganizowali akcję rozwieszenia w swoim mieście plakatów, które miały na celu przypomnieć o wydarzeniach Grudnia’70.

DSCF1848

Na plakatach można przeczytać: “W grudniu 1970 doszło w Polsce do antyrządowych demonstracji, które zostały krwawo stłumione przez milicję. Protesty objęły głównie takie miasta jak: Gdańsk, Szczecin czy Gdynia. Pomimo tego, że w wyniku represji zamordowano ponad 40 osób, a ponad 1000 zostało rannych, winni nigdy nie zostali ukarani, a postkomunistyczne pomniki nadal szpecą polskie ulice”.

DSCF1888

DSCF1889

 

DSCF1892

Tekst ten prezentuje stosunek działaczy MW na Pomorzu Zachodnim do komunistycznego pomnika, znajdującego się na pl. Wolności, który ma rzekomo wyrażać wdzięczność Polaków wobec Armii Czerwonej. Wszechpolacy w ramach uświadamiania narodowego pokazują, że jest to raczej pamiątka, za którą powinniśmy się wstydzić.

Młodzież Wszechpolska Stargard

 

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …