Home / Małopolskie / Kraków: Marsz Wolnej Polski

Kraków: Marsz Wolnej Polski

W tym roku 11 listopada po raz trzeci przeszedł ulicami Krakowa Marsz Wolnej Polski zorganizowany przez stowarzyszenie Trzecia Droga i Małopolskich Patriotów.

Tysiące osób zebrało się na Placu Wolnica o godz.17:00, aby następnie ulicami Krakowską, Stradomską i Grodzką dotrzeć na Rynek Główny. Pod Pomnikiem Adama Mickiewicza zostało odczytane przemówienie przez Filipa Palucha, prezesa stowarzyszenia Trzecia Droga. Punktem kulminacyjnym Marszu było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej, którzy zdecydowali się wyrazić swoje przywiązanie do wartości ” Bóg, Honor, Ojczyzna” właśnie w Krakowie.

W manifestacyjnych hasłach odnoszono się nie tylko do historii, ale również do bardzo ważnych spraw bieżących: zależności Polski od Unii Europejskiej, przymusu przyjmowania nielegalnych imigrantów czy polityki wschodniej. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspólny udział w świętowaniu 97. rocznicy odzyskania niepodległości w patriotycznej atmosferze. Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku, również tych niezdecydowanych.

fotografia: Kamil Polaszek

 

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …