Home / Świętokrzyskie / Kielce: Świętokrzyski Marsz Niepodległości

Kielce: Świętokrzyski Marsz Niepodległości

W wielu miastach naszego kraju odbywały się lokalne marsze niepodległości. Jeden z takich odbył się 7 listopada w Kielcach. Była to pierwsza wspólna akcja wszystkich środowisk nacjonalistycznych z województwa świętokrzyskiego.

A wśród nich Młodzież Wszechpolska Świętokrzyskie, Trzecia Droga Kielce oraz Obóz Narodowo Radykalny Kielce W przygotowaniu marszu pomagali również kibice Korony Kielce. I w ten sposób kilka minut po godzinie 17 z placu wolności, w świetle pochodni wyruszył Świętokrzyski Marsz Niepodległości. Około 200-300 osób wykrzykując hasła, którymi wyrażali swą wdzięczność do bohaterów naszej ojczyzny, swoją dumę z bycia Polakami. Słychać też było hasła sprzeciwu wobec “unijnej okupacji”, czy narastającemu problemowi imigrantów. Marsz zakończył się pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie swe przemówienia wygłosili przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Trzeciej Drogi oraz ONRu.

Po marszu odbyło się spotkanie z kombatantem AK, powstańcem warszawskim Jerzym Zawadzkim. Jednak w tej części uroczystości nie wzięliśmy już udziału. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne inicjatywy będą kończyły się coraz większymi sukcesami. Nasze cele jak i drogi do nich są zbliżone!

Check Also

Skarżysko-Kamienna: 77 rocznica masowego mordu na Polakach

W niedzielę, 12 lutego działacze Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w uroczystościach 77. rocznicy …