Home / Małopolskie / Wszechpolacy z Małopolski odwiedzili Lwów

Wszechpolacy z Małopolski odwiedzili Lwów

W dniach 16-18 października odbył się narodowy wyjazd do Lwowa, w którym wzięli udział działacze oraz kandydaci MW z okręgu małopolskiego. 

Lwów1

Wyjazd miał przede wszystkim na celu integrację nowych członków MW, oraz przeprowadzenie warsztatów historycznych i medialnych. Temat przewodni warsztatów historycznych brzmiał „Narodowcy na przestrzeni 100 lat”. Na spotkaniu zostały przybliżone sylwetki takich osób jak np. Dmowski, Balicki, Mosdorf. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak rozwijała się myśl narodowa na przestrzeni ubiegłego wieku i jak wpłynęła na ówczesną i obecną Polskę.

Na wyjeździe zostały przeprowadzone również warsztaty medialne, w których kandydaci brali czynny udział. Z każdym z kandydatów MW został przeprowadzony ćwiczebny wywiad, który stanowił bazę do omawiania najważniejszych kwestii związanych z umiejętnością redagowania informacji przekazywanych mediom, obroną przed manipulacją oraz poprawą wizerunku.

Zwieńczenie zorganizowanych warsztatów stanowił quiz przeprowadzony przez zarząd, w którym każdy mógł wykazać się zdobytą podczas szkolenia wiedzą. Oczywiście dla najlepszych czekały nagrody w postaci książkowej.

Lwów2

Oprócz warsztatów w planie wyjazdu było również zwiedzanie miasta. W sobotę grupa udała się na Cmentarz Orląt Lwowskich, gdzie oddała hołd poległym w bitwie o Lwów w latach 1918-1920.

W niedzielę odbyła się Msza Święta w Bazylice Metropolitalnej p.w. Wniebowzięcia NMP. Po mszy każdy z uczestników miał wolny czas dla siebie, w którym mógł zwiedzić starówkę i kupić pamiątki.

Jednogłośnie wszyscy uznali wyjazd za bardzo udany.

Check Also

Kraków: Wszechpolacy na grobach żołnierzy i działaczy narodowych

Mamy za sobą dwa pełne zadumy dni. Odwiedziliśmy groby Bohaterów i działaczy narodowych na Cmentarzu …