Home / Podkarpackie / Jesienna szkoła kwartalna MW Podkarpacie

Jesienna szkoła kwartalna MW Podkarpacie

W dniach 9-11 października w Wybrzeżu k/Dubiecka odbyła się kwartalna szkoła MW Podkarpacie. Trzydniowa formacja miała na celu przybliżenie działaczom kwestii związanych z własną działalnością, marketingiem i prawem handlowym oraz PR a także zapoznanie z formami działania społecznego w stowarzyszeniach i klubach historycznych.

mw111

Pierwszego dnia gościlismi Mirosława Majkowskiego, prezesa Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych X D.O.K. który opowiedział o swej działalności patriotycznej w stowarzyszeniu a także przybliżył kwestię zsyłek na Sybir.
Drugim prelegentem był kol. Jakub Czarnota, były działacz MW Łańcut, obecny sołtys wsi, który przestawił zasady prowadzenia własnej działalności.
Drugiego dnia wczesnym rankiem zwiedzaliśmy okolicę. Po powrocie nastąpił test ze znajomości lektur I.kanonu, umożliwiający złożenie przysięgi Wszechpolaka. Tego dnia, siedmioro naszych kolegów stało się pełnoprawnymi działaczami MW.


Jako prelegentów gościliśmy Krzysztofa Tenerowicza, który wygłosił referat o “Polsce Niegospodarnej” a także przybliżył portale informacyjne, których jest założycielem- Prosto z mostu.net oraz Myśl24.
Dodatkowo gościliśmy Piotra Pszenicznego, członka Klubu Historycznego Prawda i Pamięć, który opowiedział o formach działania społecznego jakie prowadzi.
Ostatnim prelegentem w sobotę był Krzysztof Bosak, który przedstawił formy działania społecznego jakie podjąć może działacz MW (spółki, stowarzyszenia, fundacje, etc.)


W niedzielę, po Mszy Św. referaty wygłosili kol. Marcin Kowalski, działacz MW Lublin- o spółkach i prawie handlowym oraz K. Bosak, o autoprezzentacji.
W obozie szkoleniowym udział wzięło ok. 40 osób. Prócz prelekcji odbyło się szkolenie Straży Marszu Niepodległości, a zgromadzeni mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu lub sporcie, biegajac czy grając w tenisa.
Dziękujemy prelegentom za obecność i poświęcony czas.

mw22   mw14mw9   mw16mw5mw11

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …