Home / Lubuskie / Sprzątanie Parku Słowiańskiego w Gorzowie Wielkopolskim

Sprzątanie Parku Słowiańskiego w Gorzowie Wielkopolskim

“Student uciekający od pracy społecznej jest takim samym dezerterem jak poborowy uchylający się od wojska.” – pisał blisko 100 lat temu Jan Mosdorf, jeden z bardziej wyrazistych nacjonalistów w historii Polski. Dlatego nie ma dla Wszechpolaka spania do południa w weekend!

Wczoraj, tj. 10 października, z samego rana zebraliśmy się małą grupą na spontaniczne sprzątanie Parku Słowiańskiego. O ile ścieżki uczęszczane są w miarę czyste to im dalej w park tym coraz więcej różnego rodzaju śmieci. Zdecydowanie jest to najbardziej zaniedbany park w Gorzowie i nie ratuje go w żaden sposób nawet obecność Słowianki. Największy nieporządek był przy wszelkiego rodzaju ławkach czy innych “siedziskach”, mimo że śmietnik stoi dosłownie metr lub dwa dalej.

 

gorzzow3

Spontaniczna sobotnia akcja gorzowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej miała dwa cele:
-pierwszym z nich jest zwrócenie uwagi na fakt, że w Gorzowie nie potrzebujemy nowych miejsc rekreacyjnych, bo wystarczy zadbać o te, które już mamy;
-drugim natomiast pokazanie obywatelom miasta, że taki drobny aktywizm społeczny nie wymaga od nas wiele wysiłku, a odpowiednie rozpropagowany, w taki sposób, aby inni też brali z tego przykład, może przynieść kolosalne efekty.

Młodzież Wszechpolska Gorzów Wielkopolski

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …