Home / Świętokrzyskie / Rząbiec: Wszechpolacy przeciwko upamiętnianiu czerwonych morderców

Rząbiec: Wszechpolacy przeciwko upamiętnianiu czerwonych morderców

Wczoraj w Rząbcu (powiat włoszczowski) odbyły się uroczystości upamiętniające bitwę w której Brygada Świętokrzyska NSZ pokonała bandę komunistyczną Tadka Białego oraz spadochroniarzy radzieckich. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że obchody organizowane są przez komunistów. Wobec powyższego narodowców tam także nie mogło zabraknąć…

Małogoszcz2

Pomnik zawiera bardzo ciekawy wywołujący śmiech i politowanie napis- “W dniu 8 września 1944 roku oddziały Armii Ludowej i partyzantów radzieckich zostały podstępnie napadnięte przez wysługujących się hitlerowskiemu okupantowi zbirów NSZ-kich, Bohuna”. Na uroczystości pojawia się kilkanaście narodowców (poza wszechpolakami z Małogoszcza obecna najliczniejsza Trzecia Droga Kielce oraz kibice Hetmana Włoszczowa). Chłopaki z Kielc rozwijają transparent- Chwała Bohaterom NSZ i od razu zaznaczamy swoją obecność kilkoma okrzykami.

Komuniści nie tracąc czasu od razu dzwonią na policję. Pojawiają się trzy radiowozy które nam cały czas towarzyszą. Oczywiście zostaliśmy wylegitymowani, a policja prosi nas żeby się spokojnie zachowywać i nie zakłócać ich “święta”. Ogólnie trzeba przyznać, że policja zachowywała się grzecznie i nie prowokowała co bardzo dziwi. W trakcie legitymowania kilka osób udaje się do czerwonych porozmawiać. Poglądy tych ludzi na temat okupacji, czasów powojennych są po prostu przerażające. Niestety stalinizm ma się bardzo dobrze w naszym kraju. Warto odnotować, że obecni byli przedstawiciele partii Zmiana, delegacje z ambasady rosyjskiej, białoruskiej, oraz jakieś wynalazki w koszulkach “Polska Ludowa”. Obok pomnika powiewały trzy flagi- stalinowska czerwona, rosyjska i nasza piękna biało- czerwona. Jeszcze w trakcie składania wieńców zawijamy do domów- oczywiście z eskortą niebieskich – relacjonują małogoscy wszechpolacy. 

 

Check Also

Skarżysko-Kamienna: 77 rocznica masowego mordu na Polakach

W niedzielę, 12 lutego działacze Młodzieży Wszechpolskiej ze Starachowic wzięli udział w uroczystościach 77. rocznicy …