Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Radomsko: Wszechpolacy obecni na dniach organizacji pozarządowych
Home / Łódzkie / Radomsko: Wszechpolacy obecni na dniach organizacji pozarządowych

Radomsko: Wszechpolacy obecni na dniach organizacji pozarządowych

Dnia 05.09.2015 roku odbyły się pierwsze dni organizacji pozarządowych. Zaprezentowało się ponad 30 organizacji z miasta i okolic, w tym także Młodzież Wszechpolska. Każda organizacja miała kilka minut na opowiedzenie o swojej działalności ze sceny.

Radoms1

 

W sobotę, 5 września, po raz pierwszy w Radomsku zorganizowano I Powiatowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Celem imprezy jest prezentacja potencjału i dorobku organizacji, promowanie ich różnorodności oraz integracja ich środowiska. Każdy może się zapoznać się z tym, czym na co dzień zajmują się lokalne stowarzyszenia, związki i kluby. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 20 organizacji pozarządowych, m. in. Koniczynka, Panaceum, Rota, Stowarzyszenie Literackie “Ponad”, koła gospodyń wiejskich, teatr “Źródło”, ZHP Radomsko…

– Organizacje pozarządowe mają bardzo dużo do zaproponowania i wnoszą wiele w naszą społeczność. Jestem zwolenniczką społeczeństwa obywatelskiego i integracji między ludźmi niezależnie jaką organizację reprezentują. I dlatego moim marzeniem było, aby taki Dzień zorganizować. Mam nadzieję, że wpisze się on na stałe do kalendarza powiatowych imprez – mówi Anna Gaik-Ślęzak, naczelnik wydziału organizacyjnego w starostwie powiatowym w Radomsku.

Swoją działalność członkowie poszczególnych grup prezentują na stoiskach oraz na scenie. Na uczestników przygotowano wiele atrakcji: występy artystyczne, pokazy sportowe, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz wyrobów artystycznych i kulinarnych, a także konkurs… na najlepszą organizację pozarządową.

źródło: własne, radomsko.naszemiast.pl

Radoms2

 

Check Also

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łodzi

1 marca obchodziliśmy – również w Łodzi – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia …