Home / Kujawsko-Pomorskie / Wizyta prezesa Adama Andruszkiewicza w kujawsko-pomoskim

Wizyta prezesa Adama Andruszkiewicza w kujawsko-pomoskim

5 lipca prezes Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej Adam Andruszkiewicz w ramach objazdu wszystkich okręgów odwiedził Bydgoszcz, poprzedzając to dzień wcześniej odwiedzinami Torunia.

11694348_845321968876709_1629245237_n

Wizyta prezesa w grodzie nad Brdą rozpoczęła się udziałem jego oraz bydgoskich działaczy we Mszy Świętej w obrządku trydenckim. Następnie Wszechpolacy zebrali się w przykościelnym domu parafialnym, gdzie rozpoczęło się spotkanie otwarte, na którym pomimo doskwierającego zmęczenia ponad 30-stopniowym upałem stawiło się ponad 40 osób. Prezes Andruszkiewicz przedstawił zgromadzonym historię i ideę Młodzieży Wszechpolskiej, opowiadając przy tym również wiele wesołych anegdot i ciekawostek, a także podzielił się swoimi refleksjami nad stanem, położeniem i zapatrywaniem na przyszłość naszego Narodu.

Później nastąpiło spotkanie ograniczone wyłącznie do działaczy Organizacji, w czasie którego prezes podzielił się swoim doświadczeniem oraz udzielił kilku rad odnośnie przyszłej działalności bydgoskiego koła. Po części oficjalnej przyszła kolej na małą przerwę, podczas której oprowadzono gościa po miejskim centrum. Cały dzień zwieńczony został subtelną integracją.

Wszechpolacy z Bydgoszczy mają nadzieję, że prezes dobrze wspominał będzie swoją pierwszą wizytę w grodzie nad Brdą.

Check Also

Toruń: list do rektora UMK

Na pewno słyszeliście o doniesieniach medialnych na temat prośby muzułmańskich studentów o dostosowanie godzin zajęć …