Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Sokołów Małopolski: Pamięć o pomordowanych wiecznie żywa!
Home / Podkarpackie / Sokołów Małopolski: Pamięć o pomordowanych wiecznie żywa!

Sokołów Małopolski: Pamięć o pomordowanych wiecznie żywa!

16. lipca aktywiści koła Młodzieży Wszechpolskiej z Sokołowa Małopolskiego, wspomagani przez sympatyków, udali się na miejsce gdzie zwane Małym Katyniem, gdzie spoczywają ofiary zbrodniczego Związku Sowieckiego. Celem wizyty była nie tylko modlitwa za pomordowanych, ale także uprzątnięcie nagrobków wraz z placem wokół pomnika. 

Sokołów2

Nasza wizyta nie zakończyła się tylko na odmówieniu modlitwy przy grobach pomordowanych, udało nam się także oczyścić plac wokół pomnika z suchych liści oraz wyczyścić zarówno płytę pomnika, jak i tablice informacyjne. Dbanie o podobne miejsca jest najlepszym z możliwych wyrazów oddania szacunku i wyrazu pamięci o bohaterach.

Warto wspomnieć, iż w wyniku zbrodniczej działalność NKWD w Turzy śmierć poniosło nawet 300 ludzi, w tym znaczna część żołnierzy Armii Krajowej z okręgu lwowskiego, która szła na pomoc walczącym w czasie Powstania Warszawskiego. Wśród zamordowanych znajdują się żołnierze Armii Krajowej z placówki w Ropczycach: Zdzisław Łaskowiec ps. “Monter”, Zdzisław Brunowski ps. “Cygan” i Eugeniusz Zymroz ps. “Macedończyk”.

Cześć i chwała bohaterom!

Sokołów5

Sokołów4

Check Also

Podkarpacie: Obchody wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Krośnie, Leżajsku, Dębicy, Kolbuszowej, Przemyślu, Jarosławiu, Rzeszowie i Łańcucie odbyły się obchody …