Home / Łódzkie / Paramilitarne szkolenie Młodzieży Wszechpolskiej

Paramilitarne szkolenie Młodzieży Wszechpolskiej

szkolenie3

Na początku bieżącego tygodnia odbyło się paramilitarne szkolenie w Lesie Łagiewnickim zorganizowane przez Młodzież Wszechpolską, które przeprowadziło pięciu wykwalifikowanych instruktorów. Oprócz treningu czysto fizycznego na wytrzymałość i koordynację ruchową były również ćwiczenia typowo taktyczne.

Blisko trzydziestu patriotów w czterech grupach szkoliło się w temacie alternatywnych sposób porozumiewania się na odległość, gdy zawodzą tradycyjne środki komunikacji – brak prądu, uszkodzone instalacje elektryczne, znajdowania nadajników ukrytych w lesie.

Szkolenie obejmowało także ćwiczenia kartograficzne – czytanie wojskowych i cywilnych map oraz sprawdzanie orientacji w terenie, lokalizację miejsc pobytu na mapach, wyznaczanie tras przemarszu.

Pojawiły się też ćwiczenia na spostrzegawczość polegające na zapamiętywaniu w bardzo krótkim czasie miejsc, przedmiotów oraz zwracaniu uwagi na szczegóły.

Uczestnicy szkolenia trenowali maskowanie przy pomocy naturalnych uwarunkowań terenu i obserwacji wyznaczonych celów.

Był to kolejny etap akcji, po zajęciach na strzelnicy, z cyklu „Umiesz liczyć? Licz na siebie”. Podczas szkoleń instruktorzy wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zadań i jak dużo trzeba ku temu poświęcić.

szkolenie szkolenie1 szkolenie2 szkolenie3

Check Also

Kolejna edycja kampanii społecznej Kocham Polskę

Jak co roku, 14 lutego, odbyła się ogólnopolska Kampania Społeczna Kocham Polskę organizowana przez działaczy …