Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w województwie łódzkim
Home / Łódzkie / Obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w województwie łódzkim

Obchody 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w województwie łódzkim

W najbliższą sobotę, 1 sierpnia na terenie województwa łódzkiego odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Powstanie Warszawskie1

W tym roku najważniejsze obchody będą miały miejsce w Radomsku. Lokalni działacze Młodzieży Wszechpolskiej zaplanowali tam inscenizację upamiętniającą bohaterską walkę Polaków, którzy przez 63 dni przeciwstawiali się niemieckiemu okupantowi. Po zakończeniu spektaklu przewidziane jest czytanie i recytowanie patriotycznych utworów.

Data wybuchu Powstania Warszawskiego zostanie uczczona także w Kamieńsku, gdzie o godz. 16.00 w Kościele św. Piotra i Pawła zostanie odprawiona msza święta w intencji poległych. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości udadzą się pod pomnik Żołnierza Polskiego, aby zapalić symboliczne znicze i pomodlić się w intencji ofiar powstania.

O bohaterach sierpniowych wydarzeń nie zapomnieli również Wszechpolacy ze Zduńskiej Woli. W programie sobotnich obchodów znajdują się m.in.: piknik patriotyczny, turnieje – piłkarski i siatkarski, ćwiczenia na strzelnicy oraz rzucanie repliką granatu do celu. Punktem kulminacyjnym będzie apel pamięci, który rozpocznie się o godz. 17.00 pod tablicą przy ul. Dąbrowskiego. Po jego zakończeniu przewidziana jest darmowa projekcja filmu „Kamienie na szaniec”.

Apel Pamięci Powstańców Warszawskich odbędzie się także w Zgierzu. O godz. 17.OO w mieście rozlegną się syreny. Następnie zgromadzeni na ul. ks. Piotra Skargi udadzą się na Stary Cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach powstańców.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w obchodach! Informacje dotyczące programu uroczystości w konkretnych miastach znajdą Państwo w linkach:

Kamieńsk

Radomsko

Zduńska Wola

Zgierz

Check Also

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Łodzi

1 marca obchodziliśmy – również w Łodzi – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego dnia …