Home / Lubuskie / Zjazd Okręgu Lubuskiego

Zjazd Okręgu Lubuskiego

W sobotę, tj. 30 maja, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu organizacyjnym MW naszego okręgu. Pod koniec tego miesiąca miał miejsce Zjazd Okręgu Lubuskiego. Gościliśmy na nim prezesa MW – Adama Andruszkiewicza.

mw1

Mimo tego, że oficjalne uroczystości rozpoczęły się dopiero po godzinie 15:00 to już wcześniej grupa lubuskich Wszechpolaków wraz z przybyłymi gośćmi uhonorowała około 800 Zielonogórzan, którzy w poranek 30 maja 1960 r stanęli w obronie Domu Katolickiego i ks. Kazimierza Michalskiego. Członkowie naszej organizacji zorganizowali pikietę i przypomnieli mieszkańcom Zielonej Góry o jednym z największych protestów w PRL jakie miały miejsce od czerwca 1956 roku do grudnia 1970 roku.

mcvlkv

Następnie Wszechpolacy udali się do sali, w której miał się odbyć Zjazd. W południe około 40 lokalnych i zaproszonych działaczy rozpoczęło oficjalne uroczystości odśpiewując “Hymn Młodych”. Całość spotkania prowadził prezes zielonogórskiego koła – kol. Krystian Pacholik, przywitał on gości oraz przekazał głos prezesowi naszego okręgu, kol. Pawłowi Kamradowi, który zdał relację z dotychczasowej działalności okręgu i opowiedział o naszych dalszych planach.

mw4

Kolejną ważną częścią naszego Zjazdu było zaprzysiężenie nowych członków Młodzieży Wszechpolskiej. Siedem osób w dniu 30 maja miało zaszczyt zostać zaprzysiężonym w obliczu kilkudziesięciu działaczy, a w tym prezesa MW – Adama Andruszkiewicza. Prezes naszej organizacji zabrał głos zaraz po oficjalnym dołączeniu nowych osób. W swoim referacie nakreślił jak powinnyśmy działać na co dzień tak, żeby godnie reprezentować MW. Zaraz po nim kol. Krystian przekazał głos członkowi Zarządu głównego MW – kol. Łukaszowi Walczakowi. W swoim wystąpieniu kolega Łukasz opowiedział o sylwetce dzisiejszego Wszechpolaka. Ostatnim gościem, który wystąpił w ramach oficjalnej części był kol. Krystian Kamiński, działacz MW w latach 2002-2013, przedstawił on nam historię lubuskiego MW. Na zakończenie całości Zjazdu odbyły wybory do zarządu wojewódzkiego. Po jednomyślnym głosowaniu w jego skład weszły, jako sekretarz – kol. Agata Wieczorek i jako skarbnik kol. Justyna Gwinner. Oficjalną część zakończyliśmy Mszą Świętą w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze.

mw5

 

mw6

Młodzież Wszechpolska Okręg Lubuski

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …