Home / Lubuskie / Protest antyrządowy w Zielonej Górze

Protest antyrządowy w Zielonej Górze

Wczoraj, tj. 30 kwietnia, grupa zielonogórskich Wszechpolaków przywitała miłościwie nam panującego Bronisława “Bula” Komorowskiego, który w ramach swojej kampanii, wraz z małżonką, przybył do Zielonej Góry i odbył kolejne, wzorcowe pseudo spotkanie z wyborcami. Aby zamanifestować swój sprzeciw wobec rządzącej nami klice, razem z kilkoma innymi środowiskami, wśród których znaleźli się członkowie Ruchu Narodowego, partii KORWiN i Solidarnych 2010, ugościliśmy prezydenta-rezydenta porcją antysystemowych haseł. Najczęściej wśród nich pojawiały się: “Komorowski wstyd dla Polski!” i “WSI”.

20150430_094549

Około sto zebranych osób nawiązało również do najnowszej książki Wojciecha Sumlińskiego “Niebezpieczne związki”, w której autor opisuje powiązania prezydenta ze światem tajnych służb. Dodatkowo przygotowaliśmy kilka transparentów, gdzie ujawniliśmy związek Komorowskiego z między innymi Fundacją Pro Civili. Na przewidziane, w ramach przyjazdu prezydenta do Zielonej Góry, spotkanie z wyborcami w zielonogórskiej Palmiarni, wejść już niestety nie mogliśmy. Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w maju 2014 roku, gdy przed wyborami odwiedził nas Donald Tusk, ówczesny premier zablokował wtedy policją przybyłe na spotkanie środowiska patriotyczne.

11178281_1428018087504582_7150872722551737592_n

Budowanie wizerunku kraju ludzi wolnych i odpowiedzialnych, kończy się na pozorowaniu wolności, które urasta do rangi najważniejszego spektaklu życia politycznego rządu, bowiem prezydent, podobnie jak rok temu premier, zrejterował wychodząc tylnym wyjściem, co świadczy tylko o jednym – trwała tendencja wzrostowego poparcia dla ugrupowań prawicowych wyprowadza z równowagi tych, których marzeniem jest mieć monopol władzy.

Na koniec podajemy krótki wycinek z relacji Radia Zielona Góra: “Dodajmy, że dzisiejszą wizytę prezydenckiej pary w Zielonej Górze próbowała zakłócić liczna grupa działaczy ugrupowań prawicowych, którzy zebrali się przed wejściem do Palmiarni. Z tego też powodu prezydencka para opuściła budynek tylnym wyjściem”. Młodzież Wszechpolska Zielona Góra ma nadzieję, że para prezydencka w najbliżych wyborach, opuści rządowe budynki już na zawsze.

Młodzież Wszechpolska Zielona Góra

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …