Home / Lubuskie / Pikieta antyaborcyjna w Dzień Rodziny

Pikieta antyaborcyjna w Dzień Rodziny

W piątek, tj. 15 maja, wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do Życia, którzy są jednocześnie działaczami zielonogórskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej  zorganizowali pikietę antyaborcyjną.

SONY DSC

Piątek to szczególny dzień, bowiem 15 maja obchodzony jest Dzień Rodziny. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny oraz na zagadnienia związane z jej problemami, a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej. Organizując pikietę w tym symbolicznym czasie chcieliśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że akt dokonywania aborcji jest nie tylko zabójstwem, ale i również pogwałceniem praw rodzinnych.

SONY DSC
O godzinie 16:00, zebrani na deptaku przed pomnikiem Bachusa, wolontariusze fundacji oraz grupa Wszechpolaków, działaczek SKRN i niezrzeszonych sympatyków organizacji wyraziła swój sprzeciw wobec popierania przez polskich polityków prawa aborcyjnego. W trakcie godzinnego protestu rozdawaliśmy ulotki, trzymaliśmy dwa banery ze zdjęciami ofiar aborcji oraz zbieraliśmy podpisy pod inicjatywą ustawodawczą, która ma za zadanie chronić życie poczętych dzieci, od poczęcia do naturalnej śmierci. Zgromadzeni na deptaku przechodnie prezentowali różne reakcje, od aprobacji naszej akcji aż do złości i buntu, spowodowanego skutkiem nowomowy aborcjonistów, którzy usiłują przekonać społeczeństwo, że aborcja jest tylko prostym zabiegiem, gdzie jest usuwany jedynie zlepek komórek.

SONY DSC
Przypomnijmy, że jest to pierwsza tego typu akcja organizowana w Zielonej Górze, gdzie w sposób otwarty pokazywane są prawdziwe fakty na temat aborcji. Przechodnie mogli w trakcie godzinnej pikiety usłyszeć, że każdego dnia w Polsce mordowanych jest najmniej troje dzieci, głównie z powodu choroby, która wykrywana jest w 3-5 miesiącu ciąży, w tym czasie dziecko waży już około kilograma, porusza się, zaczynają mu wyrastać pierwsze włoski i paznokcie. Puszczone zostały także słowa Jana Pawła II mówiące o tym jak ważna jest ochrona życia. Pikietujący zbierali także podpisy, które pomogą wpłynąć na opinię publiczną, ponieważ dzięki tego typu działaniom więcej osób dowiaduje się o okrucieństwie aborcji.

SONY DSC
Na zakończenie dodamy, że pikiety antyaborcyjne będą stałym cyklem działalności komórki zielonogórskiej fundacji i Wszechpolaków. Przynajmniej raz w miesiącu wolontariusze będą organizowali wydarzenia, których celem będzie obnażanie kłamstw aborcjonistów i zwracanie uwagi opinii publicznej na fakt, że setki dzieci giną w Polsce, każdego roku, w wyniku dopuszczonej prawem aborcji.

Młodzież Wszechpolska Zielona Góra

Check Also

Zielona Góra: Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund

Trzydziestego pierwszego maja, zielonogórscy Wszechpolacy wzięli udział w spotkaniu z dr Joanną Teglund – specjalistką …