Home / Śląskie / Marsz “Europo, obudź się!” przeszedł ulicami Sosnowca

Marsz “Europo, obudź się!” przeszedł ulicami Sosnowca

1 maja br. ulicami Sosnowca przeszedł marsz pt. “Europo, obudź się!”. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Młodzież Wszechpolską Zagłębie Dąbrowskiego oraz Obóz Narodowo – Radykalny Zagłębie Dąbrowskie. 

ZD1

 

Wydarzenie to miało datę nieprzypadkową, bowiem dokładnie 11 lat temu Polska weszła do Unii Europejskiej. Jak negatywne są tego skutki usiłowano przedstawić społeczeństwu za pomocą tego marszu. Wśród haseł dominowały te o wymowie antyunijnej, ale nie zabrakło także haseł odnoszących się do komunistów zawłaszczających święto pracy – 1 maja, oraz haseł kontestujących obecny system.

Na zakończenie marszu miały odbyć się 4 prelekcje dotyczące brzemiennych skutków istnienia i wpływu UE na nasz kraj, ale także na inne państwa członkowie. Dotyczyć one miały spadku wiary chrześcijańskiej w Polsce i w Europie oraz zaniku wartości chrześcijańskich, standaryzacji społeczeństw, niszczenia suwerenności państw oraz niszczenia godności człowieka. Miały się odbyć, ponieważ do nich nie doszło. W ostatniej chwili, tuż po zakończeniu marszu okazało się, że organizatorom wymówiono salę na której miały się odbyć wspomniane wcześniej wykłady. Dlaczego tak się stało, można się jedynie domyślać…

Na zakończenie marszu przemówienie wygłosił kol. Jacek Lanuszny, reprezentujący organizacje Duma i Nowoczesność oraz Silesia Superior, który także jest jednym z liderów Ruchu Narodowego w województwie śląskim. Przemówienie dotyczyło negatywnego wpływu UE na gospodarkę i ekonomię naszej Ojczyzny.

ZD2

ZD3

ZD4

ZD5

Autorem zdjęć jest Dawid Juszczyk.

Check Also

Działacze ze Śląska pamiętają o polskich bohaterach i wybitnych Polakach pochowanych na kresowych nekropoliach

1 listopada Wszechpolacy ze Śląska odwiedzili Cmentarz Łyczakowski zapalając znicze i składając kwiaty.Działacze zapalili znicz …