Home / Wydarzenia / Z głębokim żalem żegnamy polskie przedsiębiorstwa…

Z głębokim żalem żegnamy polskie przedsiębiorstwa…

W ciągu kilku ostatnich dni działacze Młodzieży Wszechpolskiej w całym kraju przeprowadzili akcję pod tytułem “z głębokim żalem żegnamy polskie przedsiębiorstwa”.

Ta ogólnopolska inicjatywa ​ ma na celu ukazanie bardzo poważnego problemu likwidowania i upadania  polskiej przedsiębiorczości.

Na lokalach,które jeszcze do niedawna użytkowali polscy przedsiębiorcy, a dziś upadłych i opustoszałych zostały rozwieszone pamiątkowe klepsydry. Taki bezpośredni przekaz pokazuje, iż w jednym z tych miejsc znajdowały się polskie mleczarnie, piekarnie oraz także małe sklepiki.Są to najprostsze, ale nie jedyne przykłady firm  doprowadzonych do bankructwa przez urzędników z “Fiskusem” na czele.

Nieumiejętne rozporządzanie mieniem państwowym oraz transformacja systemowa sprawiły,iż Polska za bezcen pozbyła się swoich największych rodzimych wielkich przedsiębiorstw doprowadzając je do bankructwa. Prawda jest tylko jedna. Stanowiły one wielkie zagrożenie dla wielkich zagranicznych koncernów z zachodniej Europy.

Najlepszym tego przykładem jest firma Optimus. Gdyby  nie został zniszczony przez organy skarbowe, to obecnie byłby nie tylko liderem polskiego sektora IT, ale również globalną spółką, przynoszącą krociowe zyski właścicielom i zasilającą budżet państwa wysokimi wpływami z podatków.

Narodowy solidaryzm musi być wyrażany w naszych codziennych wyborach, również tych kiedy mamy do wyboru polskie albo zagraniczne przedsiębiorstwo bez względu na specjalizację.

Wybieramy mądrze, gdyż my jako społeczeństwo mamy realny wpływ na rozwój naszej gospodarki!

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …