Home / Warmińsko-Mazurskie / Olsztyńscy Wszechpolacy zaznaczyli swoją obecność na terenie uniwersytetu

Olsztyńscy Wszechpolacy zaznaczyli swoją obecność na terenie uniwersytetu

Dzień 22.04.15r. tj. środę można z całą pewnością zaliczyć do udanych dni w działalności olsztyńskiej MW. Wychodzimy z założenia, że tak jak nasi pionierzy jesteśmy w głównej mierze organizacją akademicką, a więc aktywnie uczestniczymy w życiu kortowskiego kampusu, niejednokrotnie podkreślając naszą obecność na Uniwersytecie i nasze zaangażowanie w organizację czasu studentom tak jak robił to pierwotnie Związek Akademicki Młodzież Wszechpolska.

 

Olsztyn1

Grupą kilkunastu studentów skupionych na działalności narodowej wzięliśmy udział w wykładzie Roberta Biedronia, gdzie kulturalnie zaznaczyliśmy swoją obecność oraz nadaliśmy ton ‘dyskusji’. Na auli gromadzącej ok 100 osób przeważało zdroworozsądkowe podejście do tematu wykładu czyli tolerancji. Znany działacz gejowski i do niedawna znany wyłącznie z tego, że jest znanym działaczem gejowskim wymijająco bądź wcale nie odpowiadał na nasze pytania oraz na pytania ludzi spoza organizacji. Każde niewygodne pytanie sprowadzał do śmieszkowatej dyskusji i odrzucając całkowicie merytoryczną koncepcję debaty wolał mówić o swoich homoseksualnych doświadczeniach na terenie kampusu, za czasu jeszcze gdy był studentem tegoż. Jedynymi głosami w dyskusji utrzymującymi się za gościem były głosy osób prowadzących zajęcia, wykładowców Uniwersytetu co było dosyć żenujące i wydaje nam się, że nie powinno mieć miejsca. Prelegent oraz organizatorzy nie potrafili odpowiedzieć na jakiej zasadzie osoba dyskryminująca religię większości społeczeństwa jest uważana za autorytet w sprawie tolerancji.

Nie odpowiedziano nam również na jakiej podstawie, na kulturalną debatę w murach wydziału, po naszym pojawieniu się została zaproszona straż kortowska w osobie kilku jej pracowników uzbrojonych w niebezpieczne krótkofalówki i groźne spojrzenia.

Co się tyczy głosów już PO debacie odnośnie sprowadzenia jej do dyktatu jednej opcji, zaznaczamy, że możliwość zabrania głosu miał każdy. Czujemy niedosyt w związku z tym, że opcja przeciwna nam światopoglądowo nie wykorzystała szansy. A insynuacje gościa, organizatorów i drobnej grupy studentów o jakoby nietolerancyjnym społeczeństwie Olsztyna prosimy sobie schować między bajki

Po spotkaniu udaliśmy się do punktu rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. Kilku, niebędących w bazie narodowców zarejestrowało się w ramach narodowego solidaryzmu. Zachęcamy również wszystkich bez względu na podziały organizacyjne do rejestrowania się i dzielenia tym czego mamy pod dostatkiem i czym naprawdę możemy się podzielić.

 Olsztyn2

 

O godz. 17 wzięliśmy udział w panelu dyskusyjnym, a właściwie debacie “Za i przeciw euro w Polsce”, na której znowuż świetnie przygotowani merytorycznie koledzy Mariusz i Artur stanęli w opozycji do głównych rozmówców tj. prowadzących Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Gornowicza, prof. Buszko, dr Wierzejskiego oraz dr Kotlińskiego. Bez nadmiernej naszej ingerencji udało się sprowadzić dyskusję na odpowiedni tor, zgromadzeni dobrowolnie (w przeciwieństwie do części słuchaczy panelu z p. Biedroniem) również stanęli w opozycji do wychwalanego przez głównych rozmówców pomysłu wprowadzenia euro w Polsce.

Check Also

Ełk: Spotkanie otwarte i reaktywacja koła Młodzieży Wszechpolskiej

W niedzielę 11 grudnia odbyło się spotkanie otwarte Młodzieży Wszechpolskiej w Ełku. Przybyli na spotkanie …