Home / Wydarzenia / Ogólnopolska promocja patriotyzmu konsumenckiego – “Kupuj Polskie”

Ogólnopolska promocja patriotyzmu konsumenckiego – “Kupuj Polskie”

Aleksandrów Łódzki

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy akcję pod hasłem „Kupuj polskie produkty”. Celem było zachęcenie naszego społeczeństwa do kupowania polskich produktów, szczególnie w tych mniejszych, lokalnych sklepikach. Przypomnienie o tak ważnym, lecz często zapomnianym patriotyzmie konsumenckim spotkało się z dużą uciechą wśród lokalnych sklepikarzy. Zostaliśmy obdarzeni dobrym słowem oraz niejednym szczerym uśmiechem. Plakaty wraz z ulotkami zagościły w wielu gablotach.

Aleksandrów Łódzki

Andrychów, Wadowice, Kęty

W dniu 2 kwietnia przeprowadziliśmy akcje Kupuj Polskie na terenie Andrychowa, Kęt i Wadowic. W godzinach przedpołudniowych rozdawaliśmy ulotki zachęcające do kupowania Polskich produktów i tym samym wspierania i nakręcania lokalnych przedsiębiorców, a przez to polskiej gospodarki. Łącznie rozdaliśmy ponad 200 ulotek na ulicach Andrychowa i Kęt oraz na wadowickim targowisku.
Nasza akcja spotkała się z zainteresowaniem i uznaniem wśród ludzi, szczególnie miłe były dla nas starsze osoby, które zaznaczały że zawsze starają się kupować tylko polskie produkty .

Andrychów1Andrychów2

Biała Podlaska

W godzinach popołudniowych Wielkiego Piątku przeprowadziliśmy akcję pod hasłem „Kupuj polskie produkty!”, której celem było zachęcenie mieszkańców naszego miasta do kupowania krajowych artykułów, robienia zakupów na targowiskach oraz w mniejszych, lokalnych sklepikach. Akcja rozpoczęła się krótką konferencją prasową, na której nasz przedstawiciel poinformował media o przesłaniu akcji „Kupuj Polskie!”. Chwilę później nasi działacze, niezniechęceni nieprzychylną pogodą, wyruszyli ulicami miasta, rozdając przechodniom ulotki propagujące tzw. patriotyzm konsumencki. W wielu lokalnych sklepach zawisły plakaty promujące akcję.Termin akcji nie został wybrany przypadkowo. To właśnie w tym okresie tak zwanego “przedświątecznego zakupowego szału” Polacy wydają znacznie więcej niż w innych okresach, dlatego nasze wybory, podejmowane solidarnie, mają wtedy największe znaczenie. Pamiętajmy, by być patriotą codziennie, także w pozornie błahych powszednich decyzjach.

Relacje medialne:

http://biala24.pl/?id=Informacje&x=20832

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article…

Biała Podlaskafot. dziennikwchodni.pl

Białystok

W Białymstoku odbyła się dzisiaj kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji „Kupuj polskie produkty”. W obecności ekipy Obiektywu, nasi działacze rozdawali ulotki białostoczanom, którzy udali się na przedświąteczne zakupy do Galerii Madro i w rejon Dworca PKP. Wielu ze sprzedawców reprezentujących polskie marki zgodziło się również powiesić plakaty naszej akcji w witrynach swoich sklepów. Po świętach, plakaty „Kupuj polskie produkty” zawisną również w sklepach sieci PSS Społem.Serdecznie zachęcamy do kupowania polskich produktów w polskich sklepach, ponieważ to oznacza korzyść dla naszej gospodarki – czyli dla nas wszystkich. Polski produkt można rozpoznać po początku kodu kreskowego „590”.

Relacje medialne:

https://www.youtube.com/watch?v=Omd6B0GD0JE

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20150403%2FBIALYSTOK%2F150409872

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/122670

Białystok

 

Bielsk Podlaski

W Bielsku Podlaski akcja trwała 2 dni. Grupa Wszechpolaków godnie uczestniczyła w inicjatywie “Kupuj polskie produkty”. Plakaty wywieszono w kilku sklepach prywatnych osób, które płacą podatki w Polsce. Akcja została mile przyjęta przez właścicieli.

Bielsk Podlaski

Bydgoszcz

Bydgoscy Wszechpolacy wzięli dziś udział w ogólnopolskiej akcji Kupuj Polskie, której głównym celem jest uświadomienie rodakom, jak wielkie znaczenie mają ich codzienne wybory dokonywane przy sklepowych półkach.
Członkowie i sympatycy bydgoskiego koła MW udali się do małych polskich sklepów w celu przekazania plakatów promujących ideę co spotkało się z dużym entuzjazmem właścicieli ponadto później zostały rozdane mieszkańcom miasta ulotki z dokładnymi wskazówkami jak dbać o polski kapitał.
Dziś, kiedy polska gospodarka upada, naszym firmom jest potrzebny jak nigdy wcześniej zastrzyk w postaci wewnętrznego popytu. Zostawiając pieniądze u polskiego przedsiębiorcy napędzasz lokalny rynek, tworzysz nowe miejsca pracy i zwiększasz wpływy do budżetu. Polskie wyroby często nie odstępują jakościowo od tych zagranicznych.
Polski kapitał nie dysponuje wielkimi funduszami na reklamę jak zagraniczne marki. Jest on przez to skazany na funkcjonowanie jedynie w swoim najbliższym otoczeniu, które niestety często się od niego odwraca zasilając konto zagranicznych supermarketów, które nie uiszczają w Polsce podatków.

Bydgoszcz

Czarna Białostocka

W piątek 3.04.2015r. działacze Młodzieży Wszechpolskiej w Czarnej Białostockiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji “Kupuj Polskie”, która miała na celu zachęcenie mieszkańców do zakupów w lokalnych polskich sklepach oraz wybieranie rodzimych produktów. Mimo niesprzyjającej aury, młodzi wszechpolacy od wczesnego ranka wręczali mieszkańcom ulotki z informacją, jakie korzyści dla polskiej gospodarki przynosi wspieranie rodzimych marek i sklepów. Wielu ludzi z dumą informowało, ze już od wielu lat wybierają to co polskie! Akcja Kupuj Polskie w Czarnej Białostockiej cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców oraz właścicieli lokalnych sklepów. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim działaniom coraz więcej ludzi będzie zwracać uwagę na to co i gdzie kupuje.

Czarna Białostocka

Czchów

W dniu wczorajszym nasi aktywiści wzięli udział w akcji “Kupuj Polskie”. Akcja ma na celu promocję patriotyzmu gospodarczego, zachęcenie ludzi, aby przy codziennych wyborach konsumenckich zwracali uwagę na kraj pochodzenia kupowanych produktów.
Istotnym elementem tej społecznej kampanii jest uświadomienie sobie, jak ważne jest osobiste zaangażowanie się we wspomożenie polskiej gospodarki I budowanie niezależnego sektora finansowego.
Rozdanych zostało blisko 150 ulotek. Czchowscy mieszkańcy bardzo pozytywnie odebrali akcję.

Czchów

Gmina Małogoszcz

Gorączka przedświątecznych zakupów była dla nas doskonałą okazją, żeby przypomnieć rodakom o zaopatrywaniu się w polskie produkty. Akcja „Kupuj Polskie” ma być dzisiaj przeprowadzona przez młodych patriotów w całym kraju. Zakup polskich produktów wspiera lokalne przedsiębiorstwa, buduje naszą gospodarkę i co bardzo ważne daje pracę. Lokalne produkty są również zdrowsze od faszerowanych chemią produktów zachodnich czy chińskich. Zaopatrzyliśmy się w odpowiednie ulotki, które rozdawaliśmy pod wyjątkowo obleganym marketem w Małogoszczu. Reakcje ludzi były jak zawsze różne, ale w 99% pozytywne, co bardzo nas cieszy. Ulotek pozbyliśmy się bardzo szybko i mamy nadzieję, że jakaś część ludzi weźmie sobie ich przesłanie do serca.

Gmina Małogoszcz

Goleniów

W Wielki Piątek działacze goleniowskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej wzięli udział w ogólnopolskiej akcji przedświątecznej ”Kupuje polskie produkty”.Rozklejaliśmy plakaty w sklepach prowadzonych przez polskich przedsiębiorców i sklepach, gdzie nasze rodzime produkty są sprzedawane. Akcja miała na celu zachęcanie konsumentów do zakupu polskich produktów. Wspierając polskie produkty i przedsiębiorstwa zmniejszasz bezrobocie i wspierasz polską gospodarkę!

Goleniów

Gorzów Wielkopolski

Wczoraj rozpoczęliśmy także w Gorzowie zorganizowaliśmy pierwsza akcję w ramach ogólnopolskiej kampanii “Kupuj polskie produkty”. W niektórych gorzowskich sklepach właściciele powiesili plakaty zachęcające do robienia zakupów właśnie w nich. Liczymy, że dzięki pomocy lokalnych mediów, które zjawiły się na wczorajszej konferencji prasowej inicjującej szereg rożnych akcji promujących patriotyzm konsumencki uda nam się zorganizować coś dużo bardziej ambitniejszego. Zapewniamy was, że plakaty i ulotki nie spełniają nawet minimum tego co zaplanowaliśmy w przyszłości.

Gorzów Wielkopolski

Kołobrzeg

Za sprawą kołobrzeskich Wszechpolaków, w sklepach które należą do polskich przedsiębiorców i sprzedają polskie produkty, zawisły plakaty zachęcające do patriotycznych postaw konsumenckich. Podobne akcje mające zachęcić do wspierania rodzimej gospodarki od lat są prowadzone przez rządy krajów zachodnich. W Polsce niestety przedsiębiorcy nie otrzymują takiego wsparcia od państwa, dlatego Młodzież Wszechpolska postanowiła sama zająć się promocją postaw mających zatrzymać odpływ kapitału za granicę i umocnienie polskiej gospodarki, właśnie w ramach takich akcji jak “Kupuj polskie produkty”. Warto przypomnieć, że produkty, których kod kreskowy rozpoczyna się od cyfr 590 są produkowane lub rozprowadzane przez producentów odprowadzających podatki w Polsce. Akcja z całą pewnością będzie kontynuowana. Jeżeli pominęliśmy jakiś punkt, który chciałby otrzymać plakat promujący akcję, prosimy o kontakt pod numer 608 475 514 lub przez fanpage.

Kołobrzeg

 

Kraków

W sobotę 28 marca aktywiści koła krakowskiego Młodzieży Wszechpolskiej wyszli na ulicę Krakowa by zachęcać przechodniów do konsumenckiego patriotyzmu, w myśl hasła akcji “Kupuj Polskie”. Nasza akcje spotkała się z bardzo ciepłym odbiorem mieszkańców miasta, którzy zwracali uwagę, że to ważne zagadnienie w dzisiejszych czasach. O sukcesie i zainteresowaniu naszą akcją świadczy czas w jakim rozeszły się ulotki, w niecałe półgodziny rozdaliśmy ich kilkaset. Dodatkowo na witrynach polskich sklepów zostały rozklejone plakaty wzywające do tego by wybierać polskie produkty.

KrakówKraków2

 

Limanowa

W dniu dzisiejszym (28.03.2015), mimo niesprzyjającej aury pogodowej, nasi działacze wyszli na ulice Limanowej, aby zachęcać przechodniów do patriotyzmu konsumenckiego. Akcja ulotkowa „Kupuj Polskie” nawiązuje do przedwojennej inicjatywy „Swój do swego po swoje”. Wybierając na co dzień polskie produkty wspieramy rozwój gospodarczy naszego kraju i regionu, oraz przyczyniamy się do powstawania nowych miejsc pracy i utrzymania już istniejących. Hasło narodowego solidaryzmu musi być wyrażane w naszych codziennych wyborach, również tych przy sklepowej półce, w restauracji, czy na lokalnym targowisku.

Limanowa

Łapy

Akcję “Kupuj polskie” rozpoczynamy od wywieszania plakatów w sklepach, którymi właścicielami są głównie lokalni przedsiębiorcy. W znacznej większości przypadków, pomysł spotyka się z bardzo dobrym odbiorem. Następnie udajemy się do centrum miasta, gdzie rozdajemy ulotki przechodniom. Pomimo niesprzyjającej pogody, akcję uważamy w pełni udaną.

Relacja medialna:

http://www.portal.lapy.pl/aktualnosci/614,akcja-kupuj-polskie-produkty-wspieraj-polska-gospodarke-pro-patria-lapy.html

Łapy

Łowicz

W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych rozpoczęliśmy w Łowiczu akcję “Kupuj Polskie”. Jest to ogólnokrajowe wydarzenie, które promuje patriotyzm konsumencki i odbywa się cyklicznie kilka razy do roku, zwłaszcza w okresach przedświątecznych.W ramach akcji odwiedziliśmy ponad 30 łowickich przedsiębiorców prowadzących działalność handlową, usługową czy rzemieślniczą. Rozdawaliśmy nasze plakaty i ulotki informacyjne oraz rozmawialiśmy o potężnych trudnościach jakie na co dzień napotykają polskie firmy. Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem i wiele naszych plakatów pojawiło się na witrynach łowickich sklepów. W Wielką Sobotę zorganizowaliśmy konferencję prasową, na której mówiliśmy szerzej o akcji “Kupuj Polskie” oraz o konkretach problemach polskiego handlu w Łowiczu. Rozdawaliśmy też ulotki przechodniom robiącym ostatnie, przedświąteczne zakupy.

Relacje medialne:

http://www.lowiczanin.info/…/-Mlodziez-Wszechpolska-propag…/

http://lowicz24.eu/…/6919-mlodziez-wszechpolska-zachecala-d…

Łowicz

Łódź

W Wielki Piątek (3 kwietnia) przeprowadziliśmy akcję “Kupuj Polskie”, której celem było zachęcenie mieszkańców Łodzi do kupowania polskich produktów, a tym samym wsparcia rodzimych przedsiębiorców. Przy tej okazji odbyła się również konferencja prasowa, podczas której przybliżyliśmy ideę akcji. Wielu łódzkim sprzedawcom wręczyliśmy również okolicznościowe plakaty.

Relacja medialna:
http://lodz.tvp.pl/19520571/03042015-1830 (od 7 minuty)

Łódź

 

Mszana Dolna

Nasze koło również przeprowadziło akcję ulotkową “Kupuj polskie” zachęcającą do korzystania z usług polskich przedsiębiorców tym samym napędzając naszą gospodarkę. Wszystkie ulotki rozeszły się bardzo szybko, a sama akcja spotkała się z żywym zainteresowaniem mieszkańców Mszany Dolnej i okolic.

Mszana Dolna

Mszczonów

W dniu wczorajszym działacze mszczonowskiej Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili ogólnopolską akcje ,,Kupuj Polskie Produkty” mającą za zadanie wspierać polską przedsiębiorczość.
W tym celu w okolicznych sklepach rozwieszaliśmy plakaty z hasłem -Płacę podatki w Polsce, sprzedaję polskie produkty, oraz rozdawaliśmy ulotki promujące ,,patriotyzm konsumencki”.
Akcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród mszczonowskich przedsiębiorców.

Mszczonów

Nowy Sącz

W dniu wczorajszym (28.03.2015) nasi aktywiści wzięli udział w kolejnej już akcji w Nowym Sączu pt. “Kupuj Polskie”. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasza akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród przechodniów. Kilkaset ulotek zachęcających Sądeczan do wybierania podczas przedświątecznych zakupów produktów polskich rozeszło się w ciągu nieco ponad godziny. W czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu i materializmu kampania społeczna “Kupuj Polskie” ma za zadanie wskazać realną alternatywę. Ma w imię solidaryzmu narodowego zachęcać do wspierania podupadającego polskiego rolnictwa i przemysłu głównie poprzez wybieranie produktów polskiego pochodzenia, trzymanie pieniędzy w polskich bankach, kupowanie bezpośrednio u rolników czy stołowanie się w polskich lokalach gastronomicznych.

Nowy Sącz

Ostrołęka

W piątek, 3 kwietnia zorganizowaliśmy kampanię społeczną „Kupuj polskie produkty”. Kampania miała na celu uświadomienie mieszkańców Ostrołęki korzyści płynących z kupowania polskich produktów (które warto nabywać w rodzimych sklepach). Podczas akcji rozmawialiśmy z kierownikami sklepów, w których zawiesiliśmy mnóstwo plakatów, przechodniom rozdaliśmy ulotki informacyjne oraz polskie jabłka zakupione w sklepie spożywczym należącym do polskiej sieci. Na naszą akcję zaprosiliśmy ostrołęckiego przedsiębiorcę, który podzielił się z nami trudnościami w prowadzeniu małego biznesu na polskim rynku.
Promocja patriotyzmu konsumenckiego jest czynnikiem niezbędnym do podwyższenia tempa rozwoju krajowej gospodarki oraz poprawy kondycji finansowej polskich firm, dzięki czemu zmniejszeniu ulega bezrobocie i zwiększeniu wynagrodzenie pracowników.
Jeżeli chcemy być społeczeństwem żyjącym w dostatku materialnym to nie możemy iść na łatwiznę i powinniśmy starać się poszukiwać polskich produktów w polskich sklepach. Nawet jeżeli mielibyśmy kupić nieco droższy produkt to ostatecznie wszystkim nam się to opłaca. Pamiętajmy, że polskie produkty są cenionę za swoją jakość w całej europie, dlatego warto je kupować!

Relacje medialne:

http://www.eostroleka.pl/zachecali-do-kupowania-polskich-produktow-zdjecia,art47133.html

http://rozmaitosci.com/mlodziez-wszechpolska-zachecala-do-polskich-zakupow/

Ostrołęka

Piotrków Trybunalski

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej Piotrków Trybunalski przeprowadzili akcję która miała na celu zachęcić Polaków do kupowania polskiej żywności. O 15 zaczęło się rozdawanie ulotek przed głównym wejściem jednego z marketów. Narodowcy twierdzą, że wiele osób z aprobatą odebrało ich postulaty i zachęciło do dalszej pracy. W międzyczasie jeden z członków, Oskar Morawski wziął udział w konferencji prasowej. Po ulotkach przyszedł czas na odwiedzenie lokalnych sklepikarzy, tam działacze udali się z plakatami, które od dziś zdobią ich placówki. Plakaty zachęcają do wspierania lokalnej przedsiębiorczości.

Piotrków Trybunalski

Okręg dolnośląski

W Wielki Piątek w godzinach przedpołudniowych rozpoczęliśmy we Wrocławiu akcję “Kupuj Polskie”. Jest to ogólnokrajowe wydarzenie, które promuje patriotyzm konsumencki i odbywa się cyklicznie kilka razy do roku, zwłaszcza w okresach przedświątecznych.

W ramach akcji odwiedziliśmy ponad 40 wrocławskich przedsiębiorców, głównie na Nadodrzu, prowadzących działalność handlową, usługową czy rzemieślniczą. Rozdawaliśmy nasze plakaty i ulotki informacyjne oraz rozmawialiśmy o potężnych trudnościach jakie na co dzień napotykają polskie firmy. Akcja spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem i wiele naszych plakatów pojawiło się na witrynach wrocławskich sklepów.

Uważamy, że promowanie patriotyzmu konsumenckiego jest dzisiaj niezbędne, ponieważ błędne decyzje gospodarcze i polityczne, na szczeblu rządowym i samorządowym, w ciągu ostatnich kilkunastu lat doprowadziły do niekontrolowanej ekspansji zagranicznego kapitału oraz sklepów wielkopowierzchniowych i i radykalnego upadku polskiego drobnego handlu i rzemiosła. Jeżeli chcemy pomóc polskim przedsiębiorcom i producentom, to musimy ich wspierać nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem, czyli naszymi działaniami i pieniędzmi. A rodzime produkty są często podobnej jakości, lub lepszej, niż produkty spoza Polski. Wystarczy się rozejrzeć, a nie tylko narzekać na sytuację we Wrocławiu czy w kraju. A kiedy jest lepszy czas na przypominanie o naszych konsumenckich, patriotycznych obowiązkach jak nie w okresie intensywnych przedświątecznych zakupów?

W tym roku akcja “Kupuj Polskie” odbyła się w ponad 100 polskich miejscowościach, czyli wszędzie tam, gdzie istnieją koła Młodzieży Wszechpolskiej. Akcja będzie kontynuowana na Dolnym Śląsku.

Dolny ŚląskDolny Śląsk1

Okręg mazowiecki

W Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę działacze kół mazowieckiej MW z: Mińska Mazowieckiego, Mszczonowa, Ostrołęki, Teresina, Wyszkowa oraz Żyrardowa przeprowadzili akcję plakatowo-ulotkową promującą patriotyzm konsumencki. Akcja “Kupuj polskie produkty” ma zachęcać naszych Rodaków do kupowania krajowych wyrobów. Uznajemy prosty mechanizm ekonomiczny, który można opisać jako związek przyczynowo-skutkowy: kupujemy polskie produkty-> równanie ekonomiczne zachęca właścicieli sklepów do zamawiania większej ilości rodzimych produktów -> rodzimi producenci zwiększają produkcję -> zatrudniają większą ilość Polaków -> większe zyski = wyższa płaca, mniejsze bezrobocie.Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem konsumentów oraz kierowników polskich sklepów oraz polskich sieci. Dodatkowo, w wielu miejscowościach rozdawaliśmy jabłka oraz inne polskie produkty, pokazując, że są smaczne i zdrowe.

Narodowcy z Narodem!

Mazowsze1 Mazowsze2 Mazowsze3

Okręg Podkarpacki 

W dniu dzisiejszym nasi działacze włączyli się do akcji plakatowej ,,Kupuj Polskie” ,aby zachęcać do patriotyzmu konsumenckiego. Dlaczego kupujemy Polskie Produkty? Bo są to produkty bardzo dobrej jakości. Bo chcemy wspierać polską gospodarkę i polskie przedsiębiorstwa. Wielu słusznie narzeka na kiepską sytuację ekonomiczną naszego kraju. Wielu również uważa że przy obecnej sytuacji, gdy rządzący naszym państwem antypolscy politycy pilnują interesów Unii Europejskiej (z państwem Niemieckim na czele) , obywatel nie ma realnego wpływu na naszą gospodarkę. Proponujemy proste rozwiązanie. Wybierając polskich producentów, wspieramy polskie przedsiębiorstwa, polskich pracowników, którzy płacą podatki w Polsce – w rezultacie wspieramy więc nie tylko polską gospodarkę, ale i służbę zdrowia, szkolnictwo, kulturę itd. Dajemy ludziom nowe stanowiska pracy oraz utrzymujemy już powstałe, pozwalamy producentom na rozwój, udoskonalanie produkcji, poszerzanie asortymentu. Narodowy solidaryzm musi być wyrażany w naszych codziennych wyborach, również tych przy sklepowej półce, w restauracji, czy na lokalnym targowisku. Pamiętajcie: pochodzenie ma znaczenie! Kupujmy polskie produkty!

DębicaDębica

Jarosław

Jarosław

 Kolbuszowa

Kolbuszowa

 Krosno

Krosno

 Leżajsk

MW Leżajsk

 Lubaczów

Lubaczów

 Mielec

Mielec

 Przemyśl

Przemyśl

Rzeszów Rzeszów

 Sokołów Małopolski

Sokołów Małopolski

 Stalowa Wola

Stalowa Wola

 Tarnobrzeg

Tarnobrzeg

Okręg pomorski

W Wielki Piątek przeprowadzaliśmy kampanię społeczną „Kupuj Polskie Produkty” . Kampania miała na celu propagowanie „patriotyzmu konsumenckiego”, przejawiającego się kupnem polskich produktów od polskich przedsiębiorców. Chcieliśmy poprzez tą akcję zachęcić mieszkańców pomorskich miast do wypracowania tego nawyku , podczas podejmowania codziennych decyzji konsumenckich . Celem naszym było również uświadomienie ludziom, jaką rolę odgrywa promowana przez nas postawa „konsumenckiego patrioty” w gospodarce naszego państwa. „(…)Poprzez wybieranie polskich produktów, wspieramy polską gospodarkę i żyjemy w kraju bogatszym” powiedział kol. Michał w wywiadzie udzielonym dla TVP Gdańsk. Wczorajszy dzień został przez nas wybrany nieprzypadkowo. Wielki Piątek to okres „przedświątecznego ,zakupowego szału” podczas którego targowiska, sklepy i hipermarkety są oblegane przez klientów. Można było spotkać nas na ulicach w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie, Człuchowie, Kartuzach, Kościerzynie i Starogardzie Gdańskim. Kupując polskie produkty wspierasz polską gospodarkę!

CzłuchówCzłuchów

GdańskGdańsk

Gdynia

Gdynia

KartuzyKartuzy

KościerzynaKościerzyna

Starogard GdańskiStarogard Gdański

WejherowoWejherowo

Poznań

Mimo dziwacznej pogody, jaka nawiedziła nasze piękne miasto w dniu wczorajszym, przeprowadziliśmy akcje „Kupuj Polskie”, której celem jest promowanie patriotyzmu konsumenckiego przejawiającego się m. in. w kupnie polskich artykułów oraz preferowaniem dokonywania zakupów w polskich sklepach.
Kilka minut po 14:00 ruszyliśmy wzdłuż ulicy Półwiejskiej, rozmawiając z przechodniami oraz informując o naszym przedsięwzięciu właścicieli sklepów. Szczególny nacisk stawialiśmy na sposób w jaki należy rozpoznawać rodzime produkty: ciąg cyfr spod kodu kreskowego artykułów wyprodukowanych w Polsce rozpoczyna się od “590”. Przechodnie, sprzedawcy i właściciele sklepów z przychylnością przyjmowali nasze argumenty i informacje – chętnie brali od nas plakaty, które wywieszali w swoich oknach. 300 ulotek, jakie mieliśmy do rozdania rozeszły się w 15 minut, co bardzo cieszy.
Nic dziwnego, że akcja “Kupuj Polskie” spotkała się z takim uznaniem mieszkańców naszego miasta – nie od dziś wiadomo, ze Poznaniacy w całym kraju słyną z gospodarności.

Poznań

Radomsko

Dnia 03.04.2015r. działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Radomska przeprowadzili akcję, która miała na celu zachęcić Polaków do wybierania polskich produktów z półek w marketach lub kupowanie w polskich sklepikach osiedlowych. Członkowie MW Radomsko rozdawali w tym celu ulotki przechodniom i wręczali plakaty właścicielom sklepów. Spotykało się to z uśmiechem, dobrym słowem i podziękowaniem od właścicieli, że jednak są ludzie którym zależy na promowaniu rodzimej gospodarki.

Radomsko

 Radzyń Podlaski

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy akcję “Kupuj Polskie”. Czas i miejsce oczywiście nie były przypadkowe. Właśnie teraz, kiedy gorączka zakupów świątecznych sięga apogeum uświadamialiśmy klientów o korzyściach wynikających z patriotyzmu konsumenckiego.

Radzyń Podlaskifot. Marek Całuch

 

Sokółka

Mimo deszczowej pogody akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Plakaty zawisły w Jaskółkach, dzięki dobrym chęciom prezesa Jaskółki. Plakaty wzbudziły zainteresowanie kupujących.

Sokółka

Sucha Beskidzka 

Przez święta działacze suskiej Młodzieży Wszechpolskiej włączyli się do akcji “Kupuj Polskie”. Rozdaliśmy kilkaset ulotek wśród mieszkańców Suchej Beskidzkiej. Akcja przyjęła się z ciepłym odbiorem.

Sucha Beskidzka

Suwałki

Suwalscy nacjonaliści aktywnie włączyli się w kampanie KUPUJ POLSKIE. Z rana można było zaobserwować transparent o treści “Kupuj Polskie”, który pojawił się przy jednym zagranicznym sklepie. W południe pojawiły się plakaty, właściciele polskich sklepów chętnie przyjmowali plakaty o kampanii od Wszechpolaków. Przez cały dzień działacze Młodzieży Wszechpolskiej zachęcali, by w koszykach suwalczan pojawiały się polskie produkty poprzez ulotki. Można je było dostać pod każdym zagranicznym marketem, które coraz częściej pojawiają się w naszym mieście, jak i również na ważniejszych deptakach najzimniejszego miasta.

Suwałki

Szczecin

W godzinach przedpołudniowych Wielkiego Piątku jako działacze szczecińskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej realizowaliśmy kampanię społeczną “Kupuje polskie produkty!”.
Na ulicach naszego miasta rozdawaliśmy przechodniom ulotki zachęcające do świadomego wyboru polskich produktów żywnościowych. W licznych rozmowach rozjaśnialiśmy jakie korzyści wypływają z dokonywania takiego wyboru dla polskiejgospodarki, której rozwój jest fundamentem dobrobytu dla każdego mieszkańca kraju. Również w wielu sklepach, za zgodą i przychylnym nastawieniem właścicieli do naszej akcji, zawiesiliśmy plakaty “Kupuj polskie”.
Nieprzypadkowo działaliśmy właśnie dzisiaj, przed Świętami Zmartwychwstania Pańskiego, gdy obroty sklepów znacząco wzrastają. To właśnie w tym okresie tak zwanego “zakupowego szału” nasze wybory, podejmowane solidarnie, będą miały największy skutek. Każdy z nas może sam zadecydować czy jego PIENIĄDZE trafią do zagranicznych koncernów, czy do polskich producentów żywności. Pamiętajmy, by być patriotą także w codziennie podejmowanych decyzjach.
 Szczecin

Świnoujście

3 kwietnia 2015 roku, w Świnoujściu miała miejsce akcja “Kupuj Polskie”. Jest to ogólnopolska akcja przeprowadzana przez Młodzież Wszechpolską. Na terenie Świnoujścia lokalni członkowie Młodzieży Wszechpolskiej, wraz z aktywistami Oddziału Świnoujście Obozu Narodowo-Radykalnego i świnoujskimi narodowcami niedziałającymi w ogólnopolskich stowarzyszeniach, tworzą wspólnie Narodowe Świnoujście. Akcje w nadmorskim mieście przeprowadził więc działacz Młodzieży Wszechpolskiej i zarazem tej lokalnej inicjatywy Ruchu Narodowego, kol. Artur Szczodry. Akcja polegała na rozklejaniu plakatów, na których przeczytać można: “Płacę podatki w Polsce, sprzedaje polskie produkty. Kupując w tym sklepie wspierasz polską gospodarkę!”. Znajduje się na nim także adres strony internetowej, dzięki której można dowiedzieć się o zaletach patriotyzmu konsumenckiego. Działacz Młodzieży Wszechpolskiej i Narodowego Świnoujścia przeszedł się po kilkudziesięciu, głównie prywatnych, osiedlowych, niebędących tzw. “sieciówkami” sklepach. Dzięki długim rozmowom z wieloma pracownikami i właścicielami, w dużej części z tych sklepów plakaty akcji znalazły się na szybach lub drzwiach wejściowych, zachęcając tym samym klientów do kupowania polskich produktów. Akcja cieszyła się zainteresowaniem, a także wieloma przejawami sympatii, zrozumienia i poparcia.

Świnoujście

 

Tarnów

Działacze koła MW Tarnów wzięli udział ogólnopolskiej akcji zachęcającej do wybierania polskich produktów. Data akcji nie była przypadkowa, ponieważ robiąc przedświąteczne zakupy ludzie kupują całe masy różnego rodzaju artykułów. A w przypadku wybierania produktów polskiego pochodzenia mogą znacznie rozruszać polską gospodarkę. Rozdaliśmy kilkaset ulotek, a sama inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród Tarnowian.

Tarnów

 

Wyrzysk

W Wielką Sobotę w ramach kampanii społecznej “Kupuje Polskie” działacze Młodzieży Wszechpolskiej Wyrzysk wywieszali plakaty w sklepach informując konsumentów, że w tym sklepie można kupić polskie produkty. Plakaty zostały wywieszone w sklepach w Wyrzysku jak i w Osieku nad Notecią. Również rozdawaliśmy ulotki informujące o patriotyzmie konsumenckim (ulotka widoczna na zdjęciu). Kupując polskie produkty wzmacniamy polską gospodarkę i dajemy ludziom pracę.

Wyrzysk

Wysokie Mazowieckie

W Wysokiem Mazowieckiem, podobnie jak w całym kraju, działacze Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili akcję ,,Kupuj polskie produkty”. Miała ona za zadanie zachęcić konsumentów do częstszego odwiedzania małych sklepów opartych na polskim kapitale, oraz zwracania uwagi na kraj pochodzenia produktów, które kupujemy. Działacze powiatowego koła MW rozdawali ulotki na których w klarowny sposób ukazane były korzyści jakie polska gospodarka może odnieść dzięki codziennym wyborom rodzimych produktów przez Polaków. W większości sklepów w naszym mieście rozwieszone zostały plakaty promujące akcje. Wszystkie te działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem. Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej usłyszeli wiele życzliwych opinii zarówno od zwykłych klientów, jak i właścicieli sklepów. Większość mieszkańców naszego miasta bardzo dobrze rozumie potrzebę patriotyzmu konsumenckiego, szczególnie w tak trudnym okresie dla polskiej gospodarki.

Wysokie Mazowieckie

 

Wyszków

Ostatnie przedświąteczne zakupy to także dobry czas na to aby przypomnieć społeczeństwu iż każdy z nas może nakręcać polską gospodarkę. Jak? A chociażby poprzez kupowanie na wielkanocny stół polskich produktów w polskich sklepach. W ramach akcji Kupuj Polskie Produkty wyszkowscy Wszechpolacy rozdawali dziś przed miejskimi marketami ulotki zachęcające mieszkańców naszego miasta do patriotyzmu konsumenckiego. W wielu mniejszych, osiedlowych sklepach zawisły plakaty informujące klientów o akcji i zachęcające do robienia zakupów w tychże sklepach.

Wyszków

Zambrów

Dziś w całej Polsce odbyła się akcja “Kupuj Polskie” organizowana przez Młodzież Wszechpolską. Działacze z Zambrowa również aktywnie wzięli w niej udział! Wczorajszego dnia w lokalnych polskich sklepach pojawiły się plakaty o treści “Płacę podatki w Polsce, sprzedaje polskie produkty”.
Akcja została bardzo pozytywnie odebrana przez właścicieli sklepów jak również klientów.
Mamy nadzieje, że nasze działania sprawią, iż w myśl zasady “Swój do swego po swoje” mieszkańcy Zambrowa jeszcze chętniej będą robić zakupy w polskich sklepach i kupować nasze rodzime produkty!

Zambrów

Zduńska Wola

W ramach ogólnopolskiej akcji ”kupuję polskie produkty”, Wszechpolacy rozdawali ulotki oraz plakaty promując ”patriotyzm ekonomiczny i konsumencki”. Celem akcji jest wspieranie polskiej gospodarki, poprzez zachęcanie do kupowania polskich towarów rodzimego pochodzenia, które są oznaczone pierwszymi cyframi kodu kreskowego – 590. Akcja „kupuj polskie” ma na celu uświadomić polskim klientom korzyści płynące z kupowania polskich produktów. Przeciętny klient często niestety nie dostrzega związku pomiędzy tym, co kupuje, swoją sytuacją materialną, a kondycją gospodarki całego kraju. Natomiast codzienne podejmowane małych decyzji konsumenckich posiada wielkie znaczenie gospodarcze.

Zduńska Wola

Check Also

Nowy Sącz szyje maseczki

W imieniu Młodzieży Wszechpolskiej Nowy Sącz prowadzimy akcję #dlabiałychbohaterów. Będziemy szyć maseczki, które trafią do …