Home / Zachodniopomorskie / Kołobrzeg: Dbamy o środowisko

Kołobrzeg: Dbamy o środowisko

11182210_655701584533688_2206404116173313235_nKołobrzescy Wszechpolacy wzięli udział wspólnie z działaczami Stowarzyszenia “Kołobrzeg Nowej Szansy” w organizowanym przez starostwo powiatowe Światowym Dniu Ziemi.

W ciągu 2 godzin sprzątania okolicy rzeki Parsęty oraz kanału drzewnego wolontariusze uzbierali kilka worków śmieci, straszniejszy widok dotyczył jednak samego koryta rzecznego. Znaleziono między innymi dwa krzesła i klatkę kłusowniczą.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony co roku 22 kwietnia ma za zadanie promowanie zachowań proekologicznych. Dla nas – narodowców – ten cel jest jeszcze ważniejszy. Jako pokolenia żyjące obecnie na polskiej ziemi, nie jesteśmy pierwszymi, a tym bardziej nie ostatnim, mieszkańcami tych ziem. Ziemia jest największym majątkiem jaki my, Polacy mamy w posiadaniu. Dbajmy więc o to aby nasze dzieci i wnuki otrzymały naszą ojczyznę w należytym porządku i ładzie. Wystrzegamy się również teorii pseudo ekologicznych dotyczących między innymi globalnego ocieplenia. Ekologia to dużo bardziej przyziemna i zależna od nas rzecz.

Serdecznie chcemy podziękować firmie TONIO AG, która zajmuje się wypożyczaniem kajaków(przy starej kuźni) za udostępnienie nam darmowych kajaków, których użyto do sprzątania koryta rzeki ze śmieci.

 

Młodzież Wszechpolska – Kołobrzeg

Check Also

Kołobrzeg: Po raz szósty sprzątali Kanał Drzewny i okolice

W piątkowe popołudnie (15.09.2017 r.) Kołobrzeg Nowej Szansy przeprowadził VI edycję akcji proekologicznej „Sprzątamy Kanał …