Home / Śląskie / Bronisław Komorowski “powitany” przez Wszechpolaków z Zagłębia Dąbrowskiego

Bronisław Komorowski “powitany” przez Wszechpolaków z Zagłębia Dąbrowskiego

Dziś, tj. dnia 26 kwietnia ok. godz. 18 mieliśmy długo wyczekiwaną okazję, aby spotkać się z prezydentem Bronisławem Komorowskim! Na miejscu (Park Sielecki) zastaliśmy grupę około 300 osób wyposażoną w ulotki i przypinki PO. Na wietrze powiewała unijna symbolika, a przechodniom rozdawano miniaturowe polskie flagi, które, trzeba otwarcie powiedzieć, były traktowane jak śmiecie – targane i deptane (brak jakiegokolwiek szacunku do symboli narodowych).

ZD1

Na wydarzeniu pojawił się także prezydent miasta – Arkadiusz Chęciński. W opozycji antysystemowej znalazło się ok. 30 osób, w tym przede wszystkim działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Zagłębia Dąbrowskiego oraz członkowie młodzieżówki partii Korwin. Natychmiastowo zostaliśmy otoczeni przez grupę pracowników Biura Ochrony Rządu. Między stronami nie doszło do żadnego konfliktu. W trakcie przemówienia Komorowskiego skandowaliśmy m.in. ,,Gdzie jest szogun” czy ,,Kto nie skacze ten za Bronkiem, hop, hop!”. W tle powiewały biało-czerwone polskie chorągwie, Szczerbce, a także flagi Korwin’a. Pojawienie się platformerskich prowokatorów nie przysporzyło żadnych problemów. Prezydent otoczony przez swoich wiernych wyznawców wygłosił kilkunastominutowe przemówienie, po czym w żółwim tempie powrócił do autokaru. Na miejscu pojawiły się TVP oraz TVN, a także inne lokalne media. Z pełnym powodzeniem pokazaliśmy, że również Sosnowiec nie godzi się na dyktaturę Platformy Obywatelskiej.

ZD

ZD3

 

Młodzież Wszechpolska – Zagłębie Dąbrowskie

 

Check Also

Działacze ze Śląska pamiętają o polskich bohaterach i wybitnych Polakach pochowanych na kresowych nekropoliach

1 listopada Wszechpolacy ze Śląska odwiedzili Cmentarz Łyczakowski zapalając znicze i składając kwiaty.Działacze zapalili znicz …