Home / Zachodniopomorskie / Droga do Wolności – rewolucja na Węgrzech w 2006 r.

Droga do Wolności – rewolucja na Węgrzech w 2006 r.

fot. Emilia Lechowicz
fot. Emilia Lechowicz

Dnia 24 czerwca 2014 roku w Szczecinie, działacze miejscowego koła Młodzieży Wszechpolskiej wsparci przez aktywistów Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowali spotkanie pod tytułem “Droga do Wolności – rewolucja na Węgrzech w 2006 roku”. Gościem opowiadającym o wydarzeniach był Gergo Jalsovszky, jeden z uczestników tamtych dni, członek Ruchu na rzecz Lepszych Węgier – Jobbik. Jego wypowiedzi tłumaczył kol. Adrian Bartoś z MW. Patronat nad wydarzeniem objął portal Narodowcy.net oraz pisma “Myśl.pl” i “Polityka Narodowa”.

Przyjaciel z Węgier opowiedział zgromadzonym o tym, w jaki sposób doszło do rewolucji, o analogicznej sytuacji z wyciekiem wypowiedzi w obieg publiczny, oraz o tym, jak rozpoczęły się krwawe manifestacje na ulicach Budapesztu, przyrównując to do obecnej sytuacji w państwie polskim. W swojej prezentacji Gergo również powiedział, że tego typu manifestacja jest niezwykle potrzebna i to właśnie może być moment kluczowy w decyzji premiera na temat dalszych losów jego samego i swoich pobratymców.

Nie obyło się również bez licznych pytań ze strony publiczności na temat obecnych rządów na Węgrzech oraz konsekwencji tych zajść na ulicach Budapesztu. Nasz gość skupił się również na dużym problemie, jakim jest brutalność oraz naginanie przepisów przez policję, co jak się okazuje miało miejsce również na Węgrzech. Na zakończenie Gergo dodał od siebie życzenia wytrwałości w walce o Wielką Polskę, oraz wyraził poparcie dla kontynuowania naszych protestów przeciwko korupcyjnym rządom Donalda Tuska.

Młodzież Wszechpolska – Szczecin

Check Also

Szczeciński Klub Narodowy: Debata “Ukraińcy a rynek pracy – Polska i region”

2 czerwca 2017 roku, miała miejsce druga debata organizowana przez Szczeciński Klub Narodowy. O godzinie …