Home / Kujawsko-Pomorskie / Dzień Żołnierzy Wyklętych w Grudziądzu

Dzień Żołnierzy Wyklętych w Grudziądzu

21

Obchody dnia pamięci Żołnierzy Niezłomnych dla grudziądzkich Wszechpolaków oraz sympatyków lokalnego oddziału organizacji rozpoczęły się o godzinie dziewiątej, gdy spotkaliśmy się na Rynku Głównym. Szybko przystąpiliśmy do organizacji przydzielonego nam stoiska – rozstawiliśmy sztalugi i przygotowaliśmy plansze, na których przybliżaliśmy historię bohaterów tego dnia. Cieszyły się one w trakcie obchodów całkiem sporym zainteresowaniem.

W międzyczasie pozostali prowadzili kwestę na rzecz Wyklętych. Trwała ona zarówno podczas miejskich obchodów, jak i potem, gdy kwestujący dziarsko, mimo lekkiego chłodu przemierzali ulice miasta.

Przemówienie wygłosił przedstawiciel naszej organizacji – kol. Łukasz Rząca. Dziękował on za przybycie ludziom młodym, podkreślił, że Żołnierze paradoksalnie zwyciężyli. Wygrali bowiem batalię o miejsce w ludzkich sercach i pamięci, czego najlepszym dowodem jest właśnie ten dzień.

Rozeszliśmy się ostatecznie około godziny piętnastej, każdy zadowolony, pełen otuchy i entuzjazmu, bowiem oto udało się grupie bez większego zaplecza zaangażować w organizację sporego, jak na Grudziądz, wydarzenia i czynnie w przygotowaniach doń uczestniczyć. W każdym chyba wykwitła nadzieja, że teraz już angażować się będziemy częściej i z coraz lepszymi skutkami.

2

22

Check Also

Toruń: Publiczny Różaniec w lutym

15 lutego, jak co miesiąc, w centrum Torunia odbył się publiczny różaniec w intencji naszej …