Home / Pomorskie / Szkoła Zimowa w Gdańsku

Szkoła Zimowa w Gdańsku

grupowe
W dniach 21-23 luty odbyła się Szkoła Zimowa MW w Gdańsku. Na prelekcjach oraz warsztatach zgromadziło się kilkudziesięciu Wszechpolaków oraz sympatyków MW z różnych części Polski.

Szkoła Zimowa w Gdańsku była wyjątkowa przede wszystkim z uwagi na wysoki poziom prelegentów. Już pierwszego dnia uczestnicy mogli wysłuchać ideowych wykładów Leszka Żebrowskiego oraz kol. Krzysztofa Bosaka.

Następny dzień był wyjątkowo pracowity – najpierw historyczne prelekcje o podziemiu antykomunistycznym, które wygłosili współpracownicy IPN oraz wykładowcy Gdańskich uczelni. Popołudniu odbyły się profesjonalne szkolenia ze sztuki debatowania oraz znajomości mediów. Wieczorem z kolei, działacze oraz sympatycy mogli zobaczyć wyjątkowy film dokumentalny „Kwatera Ł”, poświęcony badaniom archeologicznym na warszawskich Powązkach.

Ostatni dzień Szkoły Zimowej nie był już tak napięty. Gościem był ks. dr Andrzej Kowalczyk, wykładowca Seminarium Duchownego oraz egzorcysta, który na zakończenie Szkoły Zimowej odprawił dla uczestników Mszę Świętą.

To była pierwsza Szkoła Zimowa w Gdańsku, niemniej jednak organizatorzy z MW Gdańsk zapewnili uczestnikom nie tylko komfortowe warunki, ale również koleżeńską atmosferę i ciepłe przyjęcie.

publika

warsztaty

Check Also

Pomorze: Wszechpolacy upamiętnili 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

1 września wczesnym rankiem Wszechpolacy w Gdańsku na Westerplatte oraz w Tczewie upamiętnili wybuch II …