Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Protesty pod siedzibami Wyborczej- relacje
Home / Wydarzenia / Protesty pod siedzibami Wyborczej- relacje

Protesty pod siedzibami Wyborczej- relacje

szczecin2

W kilku miastach Polski odbyły się protesty i happeningi pod lokalnymi oddziałami ,,Gazety Wyborczej”. Była to odpowiedź Ruchu Narodowego na szkalujący artykuł zamieszczony na portalu gazeta.pl, który zarzucił zainicjowanej przez Młodzież Wszechpolską akcji pisania kartek świątecznych w szkołach dla kombatantów, działania ,,polityczne i wykorzystujące dzieci do ideologii nacjonalistycznej”. Główny protest odbył się pod siedzibą redakcji w Białymstoku, skąd wyszła inicjatywa organizacji akcji mającej umilić kombatantom na kresach wschodnich okres Świąt Bożego Narodzenia.

Białystok
Dziś białostoccy Wszechpolacy zaprotestowali pod siedzibą redakcji “Gazety Wyborczej” w związku z publikacją artykułu na portalu gazeta.pl. Tekst w sposób zmanipulowany i kłamliwy opisuje akcję pisania kartek dla kombatantów przez uczniów szkoły podstawowej, określając go mianem ,,politycznego wykorzystywania dzieci”. Zawiera też oszczerstwa wobec Młodzieży Wszechpolskiej i osób wspierających inicjatywy patriotyczne, zarzucając im ,,skandaliczne działania”.

Protest rozpoczął wiceprezes MW, kol. Adam Andruszkiewicz, który wyjaśnił cele pikiety. Jak mówił, nie może być zgody na sytuacje, w których osoby wspierające akcje kształtowania świadomości narodowej, są szkalowane i straszone konsekwencjami. Następnie kol. Marcin Zabłudowski zaintonował prześmiewczą piosenkę, którą śpiewali wszyscy zebrani. Brzmiała ona tak:

,,Tak jak Goebels w III Rzeszy
Dziś Wyborcza kłamstwa szerzy
Jak Trybuna Luda dawniej
Dziś Wyborcza kłamie jawnie
Panie Michnik, zrób pan mądrze,
zamknij się pan, raz, a dobrze.

(…)

Dzisiaj dla nich jest faszyzmem
Oddać życie za Ojczyznę
Przeszkadza czerwonym zdrajcom
Słanie kartek kombatantom
Bo Wyborczej jest idolem
Bauman lub Salomon Morel
Nasza Polska, powód dumy.
Norymberga dla komuny! ”

Następnie kilkuosobowa delegacja udała się do biura białostockiej “Wyborczej”, gdzie dla redakcji została wręczona kartka z życzeniami ,,honoru i odwagi stawienia się przed polskim sądem” dla komunistycznego aparatczyka, Stefana Michnika oraz dyplom przodownika walki z “faszyzmem”. W tym czasie na podwórku krótkie przemówienie wygłosił kol. Wojciech Niedzielko, prezes białostockiej MW.

Pomimo niedogodnej pory dnia, silnego wiatru i mrozu, w pikiecie wzięło udział działaczy i sympatyków naszej organizacji.


biaystok1 gw
biaystok2 gw
bialystok3 gw

GDAŃSK
W ramach ogólnopolskich protestów Młodzieży Wszechpolskiej po opublikowaniu kontrowersyjnego tekstu „Młodzież Wszechpolska kartki repatriantom śle, a robią je uczniowie” na stronie gazeta.pl, działacze Gdańskiej MW oraz Prezes Zarządu Głównego MW Tomek Pałasz zaprotestowali pod siedzibą Gazety Wyborczej w Gdańsku. MW Gdańsk przygotowało świąteczną kartkę z życzeniami dla redakcji GW i rozdała je dziennikarzom wraz z oświadczeniem kol. Prezesa. Pojawienie się delegacji działaczy MW wprawiło redakcję w zdziwienie, prawdopodobnie dlatego, że nie kojarzyli tekstu swojej koleżanki z redakcji w Białymstoku. W obliczu aparatów dzielni pracownicy GW zabronili upubliczniania swego wizerunku.

gdansk1

gdansk2

gdans3

KRAKÓW
W piątek 31 stycznia o godzinie 18:00 przy ulicy Szewskiej 5 w Krakowie, gdzie mieści się siedziba Gazety Wyborczej krakowskie koło Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowało pikietę przeciwko szkalującemu naszą organizację artykułowi. W pikiecie wzięło udział ok. 40 działaczy MW oraz sympatyków, zostało odczytane oświadczenie władz organizacji oraz wznoszone były hasła przeciwko Gazecie Wyborczej. Zgromadzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem przechodniów oraz mediów m.in. TVP Kraków.

krk1

ŁÓDŹ
Dziś wspólnymi siłami Młodzieży Wszechpolskiej oraz Obozu Narodowo-Radykalnego odbyła się konferencja prasowa łódzkiego Ruchu Narodowego pod budynkiem redakcji Gazety Wyborczej w Łodzi. Podczas konferencji mediom zostało przekazane Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego w sprawie medialnej nagonki dziennikarzy GW na nauczycieli oraz uczniów jednej ze szkół, którzy zdecydowali się wysłać świąteczne kartki dla kombatantów z Kresów.

W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czy dziennikarze zatrudnieni przez spółkę Agora będą widzieli jakiś mityczny “faszyzm” w wysyłaniu kartek do “kombatantów urzędu bezpieczeństwa”. Podczas happeningu została przekazana pocztówka do ukrywającego się w Szwecji komunistycznego sędziego Stefana Michnika, którzy skazał na śmierć wielu polskich patriotów w czasach PRL.

łódz 2

łódz

RADOM
Radomskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej urządziło dziś pikietę pod redakcją Gazety Wyborczej, jest to część ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod redakcjami w całym kraju. Pikieta była odpowiedzią na frustrujący artykuł tejże gazety, w którym to pamięć o kombatantach mieszkających na Kresach uznano za coś oburzającego, a dobrowolna pomoc dzieci przy tworzeniu kartek świątecznych dla wspomnianych kombatantów ich wykorzystywaniem.

Grupa ponad 40 osób zebrała się aby głośno wyrazić swój sprzeciw. Przeczytane zostało oficjalne oświadczenie, a następnie swoje przemówienie wygłosił prezes Radomskiego koła MW kol Norman Czarnecki.

Kolejnym punktem było zaniesienie do redakcji listu adresowanego do brata Adama Michnika – Stefana, stalinowskiego sędziego, który skazywał Żołnierzy Wyklętych, a obecnie przebywa w Szwecji. Napisaliśmy w nim, że życzymy dużo odwagi potrzebnej do stanięcia przed wymiarem sprawiedliwości.

Przekazaliśmy list w Biurze Ogłoszeń, gdyż członkowie redakcji porzucili swoje miejsca pracy i włączone komputery i nie wiedzieć czemu zabarykadowali się w jednym z pokoi.

Na zakończenie odśpiewano piosenkę specjalnie ułożoną na tę okazję przez działaczy MW z całej Polski.

radom2

radom3

SZCZECIN
Dzisiejszego popołudnia szczecińscy Wszechpolacy wraz z Kolegami z lokalnego oddziału ONR odwiedzili lokalną kryjówkę wojowników o prawa mniejszości, wolność i tolerancję, których misją jest wykrywanie „faszyzmu”, słowem: siedzibę Gazety Wyborczej.Celem odwiedzin lokalu Wyborczej było przeciwstawienie się nagannym działaniom, jakie podjęła białostocka redakcja ww. gazety wobec władz szkoły, które zechciały wesprzeć akcję pomocy Polakom na Kresach Wschodnich, a także wyraz wsparcia dla tych osób.

Warto wspomnieć, że za udzielenie pomocy patriotycznej inicjatywie władze szkoły w Czarnej Białostockiej spotkały nieprzyjemności w postaci donosu do kuratorium.
Wiedzieć należy, że ów przypadek nie jest jedynym z antypolskich działań tejże gazety.Pracownicy GW wysłuchali w iście szampańskiej atmosferze odczytanego przez nas oświadczenia w tej istotnej dla Ruchu Narodowego sprawie, na końcu dodając, że w zasadzie nie czują się odpowiedzialni za słowa białostockiej redakcji.
Następnie rozdaliśmy kopie oświadczenia pracownikom i opuściliśmy lokal GW.Pozostaje nam tylko wyrazić nadzieję, że za swoje słowa redaktorzy szczecińskiej Wyborczej odpowiedzialność będą potrafili przyjmować i nie będą dopuszczali się tak obrzydliwych manipulacji jak ta, która miała miejsce w Białymstoku.

szczecin1

szczecin3

WARSZAWA
Dnia 31 stycznia o godzinie 12 w Warszawie pod siedzibą Gazety Wyborczej na ulicy Czerskiej odbyła się pikieta mająca na celu zaprotestowanie przeciwko artykułowi, który pojawił się na portalu Gazeta.pl ,,Młodzież Wszechpolska kartki repatriantom śle, a robią je uczniowie”, piętnującemu Wszechpolaków z Czarnej Białostockiej.

Robert Winnicki u boku 14 osobowej delegacji warszawskiej Młodzieży Wszechpolskiej wygłosił krótką przemowę przeciwko działaniom medialnym Gazety Wyborczej odczytując oficjalne oświadczenie Ruchu Narodowego w tej sprawie, aby następnie złożyć je na ręce redakcji środowisk Gazety Wyborczej dyskredytujących działaczy Młodzieży Wszechpolskiej.

Pikieta odbyła się w spokojnej atmosferze.

warszawa2

warszawa1

Check Also

Dziękujemy za wsparcie w roku 2019!

W roku 2019 otrzymaliśmy od Was darowizny na kwotę 110404,59 zł. Zostały one przekazane na …