Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Rocznica Stanu Wojennego- Radom
Home / Mazowieckie / Rocznica Stanu Wojennego- Radom

Rocznica Stanu Wojennego- Radom

1469941_563734823711332_660749308_n

Już za nami kolejna, tym razem 32 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Oczywiście środowisko radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej, w tą tragiczną dla najnowszej historii Polski rocznicę, nie mogło pozostać bierne.

Punktualnie o godz. 12 delegacja Wszechpolaków wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez władze miasta oraz Stowarzyszenie Osób Internowanych i Represjonowanych pod pomnikiem Radomskiego Czerwca.
Następnie młodzi patrioci udali się do Szkoły Muzycznej, gdzie uczestniczyli w spotkaniu otwartym, na którym głos zabrali m.in jedni z czołowych postaci NSZZ Solidarność w grudniu ’81 p. Andrzej Sobieraj, p. Andrzej Rozpłochowski. Kolejnym punktem na trasie aktywistów MW była manifestacja zorganizowana przez naszych kolegów z Narodowego Radomia, na której głos zabrał prezes radomskiego koła kol. Norman Czarnecki. Grupa Wszechpolaków stawiła się na demonstracji wraz z banerem organizacyjnym oraz flagami ze szczerbcem.

O godz. 17 działacze MW wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej w intencji ofiar Stanu Wojennego.

Ostatnią częścią dzisiejszego ”antykomunistycznego maratonu” było spotkanie w radomskiej Resursie, gdzie odbyła się projekcja filmu ”Ostatni Prom” oraz miały miejsce przemówienia osób represjonowanych w Stanie Wojennym, a także kolegi Prezesa, który na zaproszenie bohaterów lat 80, przedstawił krótko historię i działalność naszej organizacji oraz opisał nasz punkt widzenia na wydarzenia sprzed 32 lat.
Wystąpienie zostało przyjęte bardzo ciepło przez wszystkich uczestników.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …