Home / Oświadczenie / Oświadczenie ZG Młodzieży Wszechpolskiej, w sprawie planowanej amerykańskiej interwencji w Syrii

Oświadczenie ZG Młodzieży Wszechpolskiej, w sprawie planowanej amerykańskiej interwencji w Syrii

Młodzież Wszechpolska to organizacja o profilu wychowawczym i formacyjnym, stojąca na gruncie określonych idei. Starając się być wiernymi naszym przekonaniom, czujemy się w obowiązku zabierać głos w sprawie ważnych wydarzeń w Polsce i na świecie. W związku z tym, pragniemy wyrazić nasz zdecydowany sprzeciw wobec amerykańskiego planu interwencji wojskowej w Syryjskiej Republice Arabskiej.

Podstawą do tej agresji, jaką są rzekome dowody na użycie przez wojska Syrii broni chemicznej wobec ludności cywilnej, uznajemy za mało wiarygodne. Naszym zdaniem stanowią one jedynie pretekst do wtrącenia się w wewnętrzne sprawy kolejnego państwa Bilskiego Wschodu. Swoje zastrzeżenia wobec nich wyrażają prawie wszystkie podmioty polityki międzynarodowej, oprócz tych, które od samego początku syryjskiej wojny domowej wspierają bandy islamskich ekstremistów. Grupy te mają na sumieniu liczne zbrodnie przeciwko żyjącym w Syrii od 2000 lat chrześcijanom. Ewentualny upadek rządów Baszara al-Assada oznaczać będzie trudny do przewidzenia w skutkach cios w tę bliską nam społeczność. Możliwe stanie się wtedy również powstanie, niemalże u wrót Europy, kolejnych siedlisk wahabickich i salafickich grup, których funkcjonowanie w przyszłości zagrozić może również naszemu społeczeństwu.

W przeciwieństwie do wspieranych przez zagranicę sił tzw. „opozycji demokratycznej”, nacjonalistyczny rząd prezydenta Assada, gwarantujący swoim obywatelom wolność wyznania, popierany jest przez zdecydowaną większość Syryjczyków. Narodowa jedność jaką zapewnia Syrii przetrwanie aktualnego rządu jest także solą w oku Izraela, od kilkudziesięciu lat destabilizującego region, a swoimi wpływami ogarniającego również elity największego mocarstwa świata.

Reprezentowany przez Stany Zjednoczone Ameryki globalizm jest jednym z największych zagrożeń dla suwerennych narodów. Niewoli je politycznie i ekonomicznie, a nierzadko również poprzez degenerującą całe społeczeństwa demoliberalną pseudokulturę. Wierzymy, że interwencja wojskowa światowego hegemona przeciwko Syrii, niepoparta dodatkowo nawet decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ, będzie tylko i wyłącznie niczym nie usprawiedliwionym aktem agresji.

W imieniu Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej

Tomasz Pałasz, Prezes

Jakub Siemiątkowski, Sekretarz

Check Also

Deklaracja ws. wspólnoty i tożsamości narodowej

Warszawa, 20.11.2017 r. Deklaracja ws. wspólnoty i tożsamości narodowej W nawiązaniu do toczącej się po …