Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Odddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy – relacja 2013
Home / Dolnośląskie / Odddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy – relacja 2013

Odddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy – relacja 2013

DSC01366

W miniony weekend z okazji Dnia Dziecka na terenie całej Polski działacze oraz sympatycy Młodzieży Wszechpolskiej przeprowadzili akcję „Oddaj krew i podaruj dzieciom paczkę słodyczy!”. W wielu polskich miastach dziesiątki młodych ludzi zgłosiło się do punktów krwiodawstwa, oddali krew, a następnie dzięki temu przekazali setki czekolad najbardziej potrzebującym i często samotnym dzieciakom z Domów Dziecka, czy Domów Samotnej Matki.

Koordynacja akcji rozpoczęła się na początku zeszłego tygodnia (27.05) od utworzenia wydarzenia na fb w każdym mieście które zgłosiło chęć udziału. Były to takie miasta jak: Łódź, Konin, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Skierniewice, Kraków, Rybnik, Katowice, Białystok, Warszawa, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Radom.

Poprzez facebookową moc propagandy Wszechpolacy z całej Polski zachęcali do stawienia się konkretnego dnia, o konkretnej godzinie w regionalnym centrum krwiodawstwa w celu oddania krwi. Jak wszyscy wiemy za jednorazowe oddanie krwi dostaje się ok. 8 czekolad. I tutaj był cały pomysł na akcję! W wielu miastach po wcześniejszym uzgodnieniu z osobami odpowiedzialnymi za koordynację pracy w centrach poboru krwi, działacze MW rozstawili punkty w których dawcy mogli zostawiać otrzymane wcześniej słodycze. Oczywiście każdy informowany był co z takimi słodyczami dalej się stanie. Reakcje ludzi w całym kraju były zaskakująco pozytywne. Polacy chętnie odstępowali od słodkości na rzecz potrzebujących dzieciaków.

Dzięki tak prostej akcji można powiedzieć, że udało upiec się dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze w jakimś stopniu udało się Wszechpolakom przyczynić do spopularyzowania krwiodawstwa, a po drugie i chyba najważniejsze, dzięki dostarczeniu ogromnej ilości słodkości mogliśmy zobaczyć uśmiech na twarzach wielu dzieciaków, którzy swego święta nie mieli okazji spędzić z kochającymi rodzicami. Już dziś możemy zapowiedzieć, że to nie koniec aktywności narodowców na terenie Domów Dziecka! Z każdym rokiem współpraca z dyrektorami placówek się rozwija, a co najważniejsze dzięki temu, że możemy sprawić radość dzieciakom, zdobywamy ich cenne zaufanie i to motywuje Nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy u podstaw na tym polu.

Już wkrótce kolejne relacje z tego typu inicjatyw, a tymczasem zachęcamy do zapoznania z relacjami z opisanej akcji z wybranych miast:

Łódź:
Ponad 50 czekolad przekazanych na ręce 25 wychowanków jednego z łódzkich Domów Dziecka.

łódź odk

Białystok:

Wszechpolacy udali się do Domu Dziecka, gdzie przekazali prawie 20 kilogramową paczkę i życzyli swoim młodszym kolegom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wszystkiego najlepszego. W odpowiedzi usłyszeli chóralne podziękowania i szelest otwieranych wafelków, czekolad i żelek. Relacja TVP Białystok: http://www.youtube.com/watch?v=r6abAmxDICk

białystok oddaj krew

Konin:

Czekolady zebrali w punkcie krwiodawstwa i oddali na Caritas. Dodatkowo 30 osób podpisało się pod Inicjatywą „Stop Aborcji”.

Radom:

Działacze MW oraz przedstawiciele drużyny futbolu amerykańskiego „Green Ducks Radom” oddali krew, a następnie udali się ze słodyczami do radomskiego Domu Dziecka. Ostatnim przystankiem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Józefowie gdzie patrioci podarowali łakocie małym pacjentom.

radom oddaj krew

Szczecin:

„W godzinach od 8.00 do 14.00 pełniliśmy dyżur, podczas którego krwiodawcy przekazali nam słodycze otrzymane w zamian za oddanie krwi – część naszych działaczy, jak również zaprzyjaźnionej lokalnej brygady ONR-u podjęła się tej formy aktywności. Dzięki hojności honorowych krwiodawców udało nam się zebrać całe pudło łakoci. Akcja stała się okazją do podjęcia współpracy z Domem Dziecka Towarzystwa Salezjańskiego, do którego następnego dnia trafiła część słodyczy z akcji. Reszta słodkości czeka na dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka, z którym już współpracujemy.”

Gorzów Wielkopolski (akcja nieformalnej grupy Gorzowscy Koneserzy):

Zdawać się może, że taki rodzaj aktywności to zaledwie kropla w oceanie potrzeb, jednakże traktujemy to również jako przykład i bodziec dla społecznej aktywności innych młodych ludzi w naszym mieście, którzy być może odnajdą w sobie poczucie odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i jej obywateli. Kilka dni wcześniej wydarzenie było promowane na portalu społecznościowym – Facebook. W tym miejscu organizatorzy za wsparcie w udostępnianiu informacji wyrażają podziękowania Stowarzyszeniom kibiców Stali Gorzów oraz Stilonu Gorzów, a także gorzowskiej drużynie futbolu amerykańskiego Gorzów Guardians.

Wrocław:

Grupa narodowców wybrała się do Rodzinnego Domu Dziecka Nr 7, gdzie rozdali kilkadziesiąt czekolad oraz patriotyczne vlepki. Na twarzach dzieci widać było wiele radości ze sprawionej dla nich niespodzianki. Niewielki gest, a ile szczęścia sprawił podopiecznym ośrodka zobaczcie sami.

Łowicz:

Udało nam się zebrać: słodycze, soki, owoce, gry edukacyjne, przybory plastyczne oraz sprzęt sportowy. W tej szczytnej idei pomogły nam łowickie przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne. Cała impreza miała dla nas charakter wyjątkowy, ponieważ wierzymy, iż Dzieci są siłą naszego Narodu, pragniemy, żeby wyrosły na świadomych obywateli, patriotów z krwi i kości oraz w przyszłości zajęły nasze miejsca i tak jak my szanowali oraz pielęgnowali polskość.

Skierniewice:

Akcja przeprowadzona przez działacza Obozu Narodowo-Radykalnego. Prawie 100 sztuk uzbieranych i przekazanych dzieciakom czekolad!

Katowice:

29 maja udaliśmy się do punktu krwiodawstwa w Katowicach gdzie nasi działacze oddali krew. W zamian, zgodnie z założeniami akcji dostaliśmy czekolady, które dostarczyliśmy 3 czerwca do domu dziecka ,,Stanica” w centrum Katowic.

Rybnik:

Od 25 do 31 maja w Rybniku odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez nowo powstałe struktury Młodzieży Wszechpolskiej w tym mieście oraz kibiców ROW’u Rybnik. Prócz słodyczy dzieci zaopatrzone zostały również w wlepki o tematyce narodowej i kibicowskiej. Widząc uśmiechnięte twarze młodych Polaków postanowiliśmy wspólnie, że inicjatyw tego typu będzie w przyszłości znacznie więcej.

Poznań:

Zainteresowanie akcją poznańskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej w pozytywny sposób zaskoczyło nas wszystkich i liczba słodyczy, które zawieźliśmy dzieciakom była naprawdę duża. Dla radości i uśmiechu najmłodszych warto było poświęcić swój wolny czas! Dyrekcja także serdecznie nam podziękowała i ze względu na to, iż to nie była pierwsza nasza pomoc placówce – otrzymaliśmy pisemne wyrazy szacunku. Dodać należy, iż do paczek z czekoladą i innymi smakołykami dorzuciliśmy także sporą ilość nalepek patriotycznych, z których także dzieciaki były bardzo zadowolone

Check Also

Zjazd okręgu pomorskiego Młodzieży Wszechpolskiej 2020

Dnia 12 września pomorscy Wszechpolacy zebrali się w Gdańsku w celu podsumowania rocznej działalności, wyboru …