Home / Mazowieckie / Debata w Radomiu ,,Masz głos, masz wybór’’

Debata w Radomiu ,,Masz głos, masz wybór’’

duze_mlodzixxx
Zdjęcie z portalu radom24.pl

We wtorek 28 maja w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbyła się debata lokalnych młodzieżowych organizacji społeczno-politycznych, zorganizowana przez Parlament Młodzieży Miasta Radomia w ramach akcji ,,Masz głos, masz wybór’’ Fundacji Batorego. Delegacja Młodzieży Wszechpolskiej w składzie Rafał Molenda, Szymon Rzeźnik oraz Kamil Przytuła dyskutowała z młodymi przedstawicielami radomskiego PiS-u, PJN-u, Ruchu Młodych Palikota oraz Kongresu Nowej Prawicy.
W dyskusji poruszonych zostało wiele kluczowych wątków dla naszego miasta oraz kraju. Była m.in. mowa o bezrobociu w Radomiu, roli UE w kontekście rozwoju regionalnego oraz działalności młodzieżowych organizacji oraz stowarzyszeń. Przedstawiciele każdego zespołu kolejno wypowiadali się na powyższe tematy a ich polityczni adwersarze mieli możliwość zadawania pytań.
Kol. Rafał Molenda przedstawił cele i sposób działania naszej organizacji oraz podkreślił szczególną rolę MW w wychowaniu i formowaniu młodych Polaków w duchu patriotycznym i narodowym. Natomiast kol. Szymon Rzeźnik nakreślił przyczyny wysokiego bezrobocia w naszym mieście oraz zachęcał do kupywania polskich produktów i wspierania rodzimych przedsiębiorców. W kwestiach europejskich kol. Kamil Przytuła zdecydowanie sprzeciwił się koncepcji Unii jako państwa federalnego oraz wskazał negatywne skutki polityki multi-kulti w krajach zachodnich.
Debata pokazała że Wszechpolacy są dobrze przygotowani do polemiki z członkami partii głównego nurtu. Członkowie Młodzieży brali czynny udział w dyskusji, często odnosząc się do wypowiedzi swoich politycznych konkurentów, szczególnie sprzeciwiając się dewiacyjnym tezom lansowanym przez młodzieżówkę Ruchu Palikota.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …