Home / Kujawsko-Pomorskie / Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy

Marsz dla Życia i Rodziny w Bydgoszczy

935397_525967344107096_250930960_n

W niedzielę 26 maja ulicami Bydgoszczy po raz drugi przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział blisko 3000 osób, w tym bardzo wiele rodzin z dziećmi. Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem: „Rodzina receptą na kryzys”.

Marsz został poprzedzony mszą świętą w Bazylice, którą koncelebrował biskup Jan Tyrawa. W homilii odniósł się on do największych wyzwań, jakie stają przed współczesnymi rodzinami i problemach, jakie one spotykają.
Po mszy świętej uformowała się zwarta kolumna poprzedzona na czele, której ruszyli motocykliści oraz rowerzyści. Uczestnicy w spokojnej, rodzinnej atmosferze przemaszerowali głównymi ulicami Bydgoszczy na Stary Rynek, gdzie organizatorzy wygłosili przemówienia. Przez całą trasę maszerującym towarzyszyła muzyka i wspólne śpiewanie.

Wśród wielu transparentów niesionych przez uczestników pochodu dominowały te z hasłami skierowanymi przeciw aborcji, eutanazji oraz genderyzmowi. Osoby biorące udział w marszu pokazały swoje przywiązanie do wartości katolickich i rodzinnych.
Marsz został zorganizowany przez lokalne środowiska katolickie przy wsparciu bydgoskich Wszechpolaków.

Check Also

Bydgoszcz: zbiórka podpisów

Wczoraj bydgoscy działacze zbierali przy ul. Mostowej podpisy poparcia dla kandydatury kol Krzysztofa Bosaka w …