Home / Śląskie / III Marsz Powstańców Śląskich 2013

III Marsz Powstańców Śląskich 2013

marsz_MPS

2 maja odbył się trzeci już Marsz Powstańców Śląskich. Mimo niesprzyjającej pogody wybraliśmy się do Katowic, by z innymi narodowcami uczcić 3 Powstania Śląskie. Marsz zgromadził około 500 uczestników. Organizatorami wydarzenia byli:

– Młodzież Wszechpolska Okręg Śląski
– Obóz Narodowo – Radykalny Brygada Górnośląska
– Białe Orły
– Katowiccy Patrioci
– Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Po uformowaniu kolumny Marsz wyruszył spod Pomnika Powstańców Śląskich. Uczestnicy skandowali okrzyki m.in. „Perła w Koronie, Górny Śląsk, Perła w Koronie!”, „Śląsk słowiański, Śląsk piastowski, Śląsk na zawsze będzie polski!” oraz „Cześć i Chwała Powstańcom Śląskim”. Wśród uczestników Marszu można było dostrzec także inne organizacje i stowarzyszenia nie tylko z Katowic oraz liczną grupę kibiców katowickiego GKSu. Gdy dotarliśmy do pomnika Wojciecha Korfantego, głos zabrali kolejno: kol. Jakub Kalus z Młodzieży Wszechpolskiej, Kamil Jańczyk z Katowickich Patriotów, Pułkownik Turski z Narodowych Sił Zbrojnych, a na zakończenie Michał Olszewski z Brygady Górnośląskiej ONR. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i spotykamy się za rok!

Check Also

Dąbrowa Górnicza: Marsz Żelaznego

Dnia 02.03.2019 ulicami Dąbrowy przeszedł Marsz Żelaznego z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych! Wspólnie …