Home / Mazowieckie / Debata o bezpieczeństwie z udziałem MW w Radomiu

Debata o bezpieczeństwie z udziałem MW w Radomiu

20130428_500_4

27 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu odbyła się debata o bezpieczeństwie pt. ,,Protestować. Manifestować. Nie zgadzać się. Jak?”. W dyskusji udział wzięli funkcjonariusze służb mundurowych(wojsko, policja), władz miasta, przedstawiciele młodzieżówek partyjnych PiS-u, PSL-u oraz SLD oraz prezes radomskiego koła MW kol. Norman Czarnecki.

Panel dyskusyjny poprzedziło słowo wstępne rektor WSH oraz krótki wykład Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. W trakcie spotkania poruszonych zostało wiele wątków dotyczących udziału obywateli w różnego rodzaju imprezach masowych, zgromadzeniach publicznych oraz sposobów ich zabezpieczania przez odpowiednie organy państwowe. Była m.in. mowa o Marszu Niepodległości oraz meczach piłkarskich. W kwestii uroczystości z 11 listopada głos zabrał lider radomskich Wszechpolaków , który przypomniał negatywne zachowania funkcjonariuszy policji wobec zebranych oraz przybliżył kwestie zabezpieczania największego narodowego marszu. Uczestnicy panelu dyskutowali również m.in. o rozwiązaniach prawnych dotyczących imprez masowych oraz poruszali bieżące wydarzenia społeczno– polityczne odnoszące się do tematu spotkania.

Debata przebiegała w merytorycznej , napiętej lecz spokojnej atmosferze. Prelegenci odpowiadali również na pytania osób z publiczności. Na sali obecna była kilkunastoosobowa grupa Wszechpolaków z Radomia i Szydłowca.

Check Also

Zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa działania na szkodę Polski przez europosłów PO

W poniedziałek 20 listopada prezes warszawskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej – kol. Mateusz Marzoch w imieniu …