Home / Dolnośląskie / Kocham Polskę 2013- relacje

Kocham Polskę 2013- relacje

Okręg Dolnośląski MW

Wałbrzych

13 lutego 2013 roku, o godzinie 14.00 w Wałbrzychu odbyła się akcja „Kocham Polskę”, w której udział wzięli przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo Radykalnego i kibice KS Górnik Wałbrzych. Na Wałbrzyskim Rynku rozdawane były plakaty promujące miłość do Ojczyzny. Jeśli w tym czasie wszyscy ludzie okazują sobie miłość, dlaczego nie można by zrobić tego również w stosunku do własnej Ojczyzny. Celem akcji było wzbudzanie większego patriotyzmu wśród mieszkańców naszego miasta. Współcześnie patriotyzm przedstawia się często w sposób negatywny, co jest dla nas zjawiskiem niezrozumiałym, szczególnie z racji tego, że wyraża on przecież tak piękne uczucie jakim jest miłość- miłość do Ojczyzny. Akcja została ciepło przyjęta przez mieszkańców Wałbrzycha i spotkała się z wieloma pozytywnymi opiniami.

wal

Wrocław

Już od kilku dni wrocławscy wszechpolacy rozklejali plakaty oraz odwiedzali okoliczne sklepy i lokale gastronomiczne z prośbą o wzięcie udziału w akcji. 14 lutego o godz. 12 grupa działaczy MW przemaszerowała przez rynek i jego okolice, rozdając ponad 100 plakatów. Akcja w zdecydowanej większości spotykała się z dużą sympatią przechodniów.
Inicjatywa trwa jednak nadal! Serdecznie zapraszamy wszystkich po odebranie swojego plakatu w siedzibie wrocławskiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”!

wr

Okręg Śląski MW

Katowice

14 lutego śląscy narodowcy z Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali coroczną akcję Kocham Polskę. Inicjatywa ta na stałe wpisała się w scenariusz walentynkowego „święta” w wielu miastach w Polsce. Akcja mająca na celu krzewienie nowoczesnego patriotyzmu opartego na entuzjazmie i narodowej dumie cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego akurat walentynki ? Od lat narodowcy stają naprzeciw popkulturze zalewającej nas z zachodu, starając się wykorzystać ją do promocji wartości, o których na co dzień często się zapomina.

Około godź. 13:00 grupa kilkunastu młodych narodowców zebrała się na rynku w centrum Katowic by rozdać kilkaset wcześniej przyszykowanych plakatów, rozmawiać z ludźmi i promować czynną miłość do ojczyzny. Plakaty tegorocznej Kampanii „Kocham Polskę” ozdobiły również pobliskie witryny sklepowe i galerie handlowe.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przechodnie z zaciekawieniem podchodzili, wypytywali o cel przedsięwzięcia i nie rzadko wyrażali pełne poparcie dla tego typu inicjatyw. Wiele osób była pozytywnie zaskoczona tym, że w dzisiejszych czasach młodzież propaguje wartości patriotyczne.

Wręczając plakat Wszechpolscy starali się w kilku zdaniach przybliżyć ideę całej kampanii. „Musimy odważnie i bez historycznych kompleksów patrzeć w przyszłość” mogli usłyszeć przechodnie z ust narodowców.
Zdarzało się, że ludzie, którzy śpieszyli się, przystawali na moment aby ich wysłuchać.

Mimo zimna, dzięki dużemu zainteresowaniu ślązaków akcja skończyła się stosunkowo szybko. Jesteśmy pewni, że udało nam się zakrzewić w młodych (i nie tylko) ludziach miłość do naszej ojczyzny.

DSC01529

DSC02842

Trójwieś

14.02 2013 roku Młodzież Wszechpolska Trójwieś- Wisła włączyła się w ogólnopolską akcje „Kocham Polskę”. Przez cały dzień Wszechpolacy naszego koła rozdawali plakaty kampanii rozdzielając się na grupy i rozchodząc w najbardziej tłoczne miejsca w gminie. Spotkaliśmy się z miłym odbiorem akcji ze strony przechodniów, dużo osób popierało inicjatywę i chętnie odbierali plakaty. Wieczorem tego samego dnia zorganizowaliśmy wykład poświęcony nowoczesnemu patriotyzmowi, który spotkał się z zainteresowaniem głównie młodzieży. Podczas wykładu wyemitowany został film dokumentalny „Marsz N”. Wykład z filmem i pytaniami trwał łącznie dwie godziny. Dzięki wykładowi wielu młodych ludzi zainteresowało się tematem patriotyzmu i działań podejmowanych przez narodowców takich jak „Kampania Kocham Polskę”. Po wykładzie spotkaliśmy się z serdecznymi opiniami na temat MW i organizowanych przez nas akcji. CWP!
45847_412495685511057_2085541807_n

Bielsko- Biała

14.02 2013 roku zorganizowaliśmy w Bielsku – Białej akcje „Kocham Polskę”. Dzień wcześniej oraz tuż przed samą akcją rozwiesiliśmy z powodzeniem sporą ilość plakatów w witrynach sklepowych. Rozpoczęliśmy narodowe walentynki o godz. 15.00. Przygotowaliśmy biało – czerwone opaski z napisem MW, serduszka – nalepki z napisem „Kocham Polskę”, plakaty oraz zaproszenia na wykład o nowoczesnym patriotyzmie oraz projekcję filmu „Marsz N”, którą przeprowadzimy 17.02. Do akcji włączyły się osoby ze Związku Narodowych Sił Zbrojnych w mundurach NSZ, osoby w mundurach współczesnych, rycerze w zbrojach rycerskich z okresu Bolesława Chrobrego oraz spora ilość sympatyków Młodzieży Wszechpolskiej. Podzieliliśmy się na grupy i rozeszliśmy w najbardziej newralgiczne miejsca Bielska – Białej. Spotkaliśmy się z bardzo miłym odbiorem akcji ze strony przechodniów, dużo osób popierało inicjatywę i chętnie odbierali od nas plakaty i serduszka. Odwiedziły nas także lokalne media m.in. Bielsko TV oraz Nowa Gazeta Śląska. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inicjatywy i patrzymy z entuzjazmem w przyszłość, a pokłady energii, które nas drzemią wykorzystamy już w najbliższych naszych akcjach. CWP! Młodzież Wszechpolska Bielsko-Biała

bb

bb1

Okręg Opolski MW

Opole

Dziś w Opolu miała miejsce akcja Kocham Polskę. Zaangażowali się w nią młodzi wszechpolacy i patrioci którym spodobała się ta inicjatywa. Na ulicach miasta (Krakowska, Rynek i plac naprzeciw Solarisa) rozdane zostało ponad 200 plakatów. Naszą inicjatywę poparli również miejscowi przedsiębiorcy wywieszając plakaty w swoich lokalach. Nasza akcja miała na celu promowanie pozytywnych postaw, poczucia Narodowej Dumy, jedności, radości i optymizmu. Dziękujemy mieszkańcom Opola za serdeczne przyjęcie i dobre słowa. Cieszymy się bardzo że nasza inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto wspomnieć że masze plakaty spodobały się również miejscowym działaczom SLD, którzy wywiesili sobie jeden da drzwiach do swojego lokalu.
opo

Okręg Lubelski MW

Lublin

14 lutego – w dniu Walentynek Młodzież Wszechpolska w Lublinie przeprowadziła akcję pod hasłem „Kocham Polskę”. Pikieta rozpoczęła się równo o godzinie 14 przy bramie Ogrodu Saskiego. Wszystko odbyło się bardzo sprawnie i bardzo szybko – w przeciągu niecałych 30 minut wolontariusze kampanii zdołali rozdać ponad 100 plakatów. Dla wielu osób plakatów zabrakło. Wśród przechodniów uderzająco przeważały pozytywne reakcje. Plakaty od końca poprzedniego tygodnia można było zobaczyć także w lubelskich autobusach miejskich. Niestety, nie wszyscy identyfikują się z hasłem „Kocham Polskę”. Kolejny raz Gazeta Wyborcza udowodniła, że jest gazetą antypolską, bowiem razem z Porozumieniem 11 listopada podjęła działania mające na celu zdjęcie plakatów w lubelskich autobusach doszukując się w nich treści politycznych oraz radykalnych i skrajnych przekonań, a także promocji nowopowstałej partii politycznej. Ruch Narodowy nie jest jednak żadną partią polityczną, a szerokim ruchem społecznym, w skład którego wchodzi m. in. Młodzież Wszechpolska. Próba łączenia Młodzieży Wszechpolskiej z polityką jest zupełnie nieodpowiednia. Jest to o tyle ciekawsze, że wcześniej Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”, która wchodzi w skład Porozumienia 11 listopada promowała multi-kulturę właśnie w MPK. Mimo wszystko, pomimo nieprzyjaznych środowisk, Młodzież Wszechpolska odniosła zamierzony cel, jakim była najzwyklejsza, godna aprobaty promocja patriotyzmu.
„Kocham Polskę” to pierwsza, samodzielna akcja organizowana przez reaktywowaną na kilka miesięcy przed końcem ubiegłego roku Młodzież Wszechpolską w Lublinie. Wcześniej członkowie lubelskiego koła uczestniczyli w Manifestacji Antykomunistycznej w Lublinie oraz w marszu Idzie Antykomuna w Łodzi.

lbn

lbn2

relacja lokalnej telewizji ITVL

Relacja Akademickiego Radia Centrum

Okręg Małopolski MW

Kraków

Dzisiaj o godzinie 14 na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego (przed Galerią Krakowską) liczna grupa krakowskich Wszechpolaków rozdała przechodniom ponad 600 plakatów w ramach akcji „Kocham Polskę”. Ta ogólnopolska kampania organizowana jest w dniu zakochanych już od kilku lat i ma na celu przypominać rodakom o miłości do Ojczyzny. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

krk1

krk2

Nowy Sącz

Nowy Sącz po raz pierwszy w dzień zakochanych wyszedł na ulice propagować patriotyzm XXI wieku. Choć święto komercyjne i wylansowane przez dzisiejsze trendy popkultury, postanowiliśmy wykorzystać tę okazję by pokazać, że miłość do ojczyzny jest najważniejszą pozytywną postawą tego dnia.

Zebraliśmy się o godzinie 15:00 na środku deptaka na ul. Jagiellońskiej. Z początku nasza akcja cieszyła się dość średnim zainteresowaniem, z czasem jednak coraz więcej młodych osób podchodziło po plakat. Było też sporo ciekawskich którzy pytali w jakim celu akurat w walentynki wyszliśmy z inicjatywą do szerszego grona społecznego. Warto też zwrócić uwagę, że posiadaczami plakatów stali się też młodzi ludzie z Francji, którzy stwierdzili, że akcja jest wspaniałą postawą patriotyczną.

Wszystkie plakaty (200 sztuk) zostały rozdane w nieco ponad godzinę, bardzo cieszy ogromne zaangażowanie kilkunastu działaczy naszego koła którzy przyszli w te zimne popołudnie i aktywnie włączyli się w promocję wartości narodowych i patriotycznych. W przyszłość należy patrzeć z nadzieją.

Zdjęcia z akcji a także osobny artykuł redaktora portalu Sądeczanin.info można znaleźć pod adresem:
Sądeczanin.info

ns

Okręg Podkarpacki MW

Akcja społeczna Kocham Polskę dotarła także, jak co roku, na Podkarpacie. Została ona przeprowadzona w Rzeszowie, Łańcucie i Rudniku nad Sanem przez lokalne koła Młodzieży Wszechpolskiej, a w Leżajsku i Sanoku także przez zaprzyjaźnioną brygadę ONR-u i TG Sokół. Akcja przebiegła pomyślnie i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Została zorganizowana w dwóch turach: wieczornego plakatowania w dniu poprzedzającym akcję, a także bezpośredniego wręczania plakatów mieszkańcom poszczególnych miast w dniu Walentynek. Plakaty zawisły głównie w miejscach publicznych takich jak: ośrodki zdrowia, domy kultury, szkoły, sklepy, przystanki autobusowe itp.

pdk2

pdk3

Check Also

Lublin: Działacze MW pomagają przy wnoszeniu broszur edukacyjnych.

Działacze lubelskiego Koła MW w czwartek 16 lipca wsparli Fundację im. Kazimierza Wielkiego pomagając przy …