Home / Kujawsko-Pomorskie / Wszechpolacy charytatywnie

Wszechpolacy charytatywnie

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, wielu wszechpolaków postanowiło pomóc najbardziej potrzebującym w nieco radośniejszym przeżywaniu tego szczególnego okresu.

27918_364505220312542_1063980694_n

Suwalska MW przekazuje dary dla Polskiego Czerwonego Krzyża

Bydgoska MW zebrała około 150 zł i dary materialne dla 8-letniego Kacperka – pacjenta Onkologii Bydgoskiej.

Z kolei toruńscy wszechpolacy dołączyli do corocznej akcji Inicjatywy Narodowej i podarowali słodycze oraz przybory szkolne jednemu z domów dziecka w grodzie Kopernika

2le6y69

Relacja Inicjatywy 14

Pomorze
DSC00382

Pod koniec listopada 2012 roku Wszechpolacy z Pomorza zainicjowali akcję charytatywną na rzecz domów dziecka. Inspirację stanowiło stowarzyszenie ONR-Podhale Początkowo miał to być 1 dom dziecka, a zbiórka miała ograniczyć się do słodyczy i drobnych upominków w klimacie narodowym na 6 grudnia. Jednak odzew społeczny był tak ogromny, że liczba docelowych domów dziecka wzrosła do 7.
Zbiórka wyglądała następująco – zgłaszały się osoby oferujące pomoc materialną , następnie w konkretnym miejscu po umówieniu się paczki były odbierane. Co jakiś czas, po zapełnieniu miejsca w aucie bądź mieszkaniach przeprowadzana była inwentaryzacja wszystkich rzeczy. Narodowcy ustalili, że zbiórka trwać będzie do 21 grudnia do godziny 15. Jednak w ten dzień zbiórka przedłużyła się do godziny 19.
Na krótko przed 20, nastąpiło leczenie i segregowanie uzbieranych materiałów wśród których były zabawki, ubrania, słodycze, artykuły szkolno-biurowe, smoczki dla bardzo małych dzieci, a nawet sole do kąpieli i poszewki. Do godziny 15 następnego dnia udało się zliczyć, spakować i przyporządkować dane paczki do danego domu dziecka. Na początku miało być 7 domów, jednak Wszechpolacy nie zostali obdarzeni zaufaniem przez 2, więc zostało 5. Sumując całość, udało się zebrać, przeliczyć oraz zapakować 1787 rzeczy i 30,6kg słodyczy/soków ! Około godziny 17 rozpoczęło się wożenie paczek.
Sama akcja przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Wchodząc do domu, można było poczuć atmosferę rodzinną jaka w nim panowała. Wszystko trwało do 1 w nocy. Na końcu sprawozdania należy podziękować wszystkim zaangażowanym w akcję ludziom, szczególnie trójmiejskim narodowcom, Piotrowi Błaszkowskiemu z Bractwa Św. Piusa, studentkom pedagogiki z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz całej znakomitej reszcie towarzystwa. Za rok robimy to samo !!!

Check Also

Toruń: Publiczny Różaniec w lutym

15 lutego, jak co miesiąc, w centrum Torunia odbył się publiczny różaniec w intencji naszej …