Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Pikiety i marsze antykomunistyczne
Home / Dolnośląskie / Pikiety i marsze antykomunistyczne

Pikiety i marsze antykomunistyczne

Zielona Góra

W czwartek (13.12.2012) pod biurem poselskim Bogusława Wontora odbyła się antykomunistyczna pikieta, zorganizowana przez zielonogórską Młodzież Wszechpolską. Była to odpowiedź na bezczelne deklaracje SLD , partii wywodzącej się bezpośrednio z ugrupowania reprezentującego zbrodniczy system komunistyczny. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania uczestników przez organizatorów i głośnym skandowaniem haseł: „SLD-KGB”, „a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści” , „precz z komuną” , „raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę”, następnie głos zabrał goszczący tego dnia w Zielonej Górze prezes Młodzieży Wszechpolskiej Robert Winnicki, który między innymi przypominał o tym iż komuniści w Polsce nie zostali rozliczeni za swoje haniebne czyny. Na koniec pod siedzibą SLD został zapalony znicz mający zwiastować rychły kres tej postkomunistycznej partii, uczestnicy skandowali przy tym skandowali: „zapalmy znicze ze martwą lewice”. W akcji wzięło udział około 40 osób.

DSCF4153

Olsztyn

15.12. w Olsztynie odbyła się antykomunistyczna manifestacja zorganizwowana przez lokalnych działaczy Młodzieży Wszechpolskiej. Mimo niesprzyjającej pogody pod Ratuszem Miejskim zebrało się około 100 młodych osób, chcących nie tyko upamiętnić ofiary Stanu Wojennego, ale również żądających rozliczenia komunistycznych zbrodniarzy i delegalizacji SLD. Po odczytaniu przemówień przez przedstawicieli: Młodzieży Wszechpolskiej oraz Narodowego Olsztyna zgromadzeni przemaszerowali na Plac Solidarności, by tam złożyć kwiaty i znicze. Po wspólnej modlitwie został odśpiewany “Mazurek Dąbrowskiego” oraz “Rota”, następnie organizatorzy podziękowali serdecznie wszystkim zgromadzonym i zapewnili, że za rok spotkają się w większym gronie.

Warto jeszcze dodać, że tego samego dnia, anonimowi artyści wykonali dekoracje świąteczne przed biurem posła SLD Tadeusza Iwińskiego, z nadzieją, że doceni on ich starania :).

100_6597

Relacja TVP Olsztyn: http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/161212-godz-1830/9452260

Katowice

W czwartkowe popołudnie 13 grudnia członkowie Okręgu Śląskiego Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali pikietę pod hasłem „Zdelegalizować postkomunistów”. Akcja była częścią ogólnopolskiego sprzeciwu MW wobec oczerniania ruchu narodowego przez ideologicznych spadkobierców minionego ustroju. Postkomuniści z SLD po wydarzeniach 11 listopada postulowali delegalizację stowarzyszeń o profilu narodowym, jak MW czy ONR i powoływali się przy tym na rzekome związki naszego ruchu z faszyzmem. W rocznicę wprowadzenia w naszym kraju Stanu Wojennego pragnęliśmy przypomnieć mieszkańcom Katowic, kto tak naprawdę ma swoje ideologiczne i partyjne korzenie w totalitarnym ustroju.

Miejsce manifestacji wybraliśmy nieprzypadkowo, bowiem na Placu Wolności – wbrew swej nazwie – stoi pomnik żołnierzy Armii Czerwonej, a kilka metrów dalej, na ogrodzonym terenie i pod czujnym okiem portiera siedzibę swą ulokowały władze wojewódzkie SLD. Pomimo mrozu i niewygodnego terminu w środku tygodnia zgromadziło się około 40, głównie młodych osób. Nasza manifestacja rozpoczęła się od krótkiego przywitania kol. Bartosza, który przypomniał, dlaczego zamiast siedzieć w ciepłych domach wyszliśmy na ulicę. Podziękował również zgromadzonym za udział w pikiecie i wzięcie sobie do serca słów R. Ziemkiewicza o 4 godzinach dla ojczyzny. Następnie głos zabrał kol. Łukasz, przybliżając historię Sojuszu i jej poprzedniczek – PPR i PZPR, a także poruszając kwestę współczesnych problemów Polski i regionu – jak postępująca utrata suwerenności pod przykrywką „integracji europejskiej” czy masowe zwolnienia w znajdującej się dosłownie kilka kilometrów dalej fabryce Fiata w Tychach. Jak to zwykle ma miejsce przy okazji takich spotkań, rozgrzewaliśmy się co chwilę skandując antykomunistyczne hasła – „SLD=KGB”, „raz sierpem, raz młotem”, „a na drzewach zamiast liści…” itp. Zaznaczyliśmy również, gdzie jest miejsce Leszka Millera i Jaruzelskiego, a także jak bardzo Bruksela przypomina nam Moskwę. Następnie kilka słów wygłosił nasz gość z UPR, którego środowisko pomimo niejednokrotnie odmiennych poglądów dobrze wie gdzie jest miejsce SLD i w tym dniu postanowiło być razem z Wszechpolakami. W paru zdaniach opowiedział, jak wyglądał Stan Wojenny z jego punktu widzenia i co myśli o przywilejach komunistycznych dygnitarzy i ubeków. Na zakończenie głos ponownie zabrał kol. Bartek, jeszcze raz dziękując za przybycie. Odczytał także oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej ws. zapowiedzi SLD o złożeniu wniosku o delegalizację Młodzieży Wszechposkiej. W tym czasie została spalona czerwona flaga z sierpem i młotem, a także nieznanego pochodzenia flaga Unii Europejskiej. Na zakończenie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” i organizatorka kol. Daria oficjalnie rozwiązała pikietę. Przez cały czas towarzyszył nam baner Śląskiej MW i blask pochodni, plakaty z Marszu Niepodległości i pierwszomajowego pochodu SLD pod sztandarami z sierpem i młotem, obrazującymi hipokryzję postkomunistów . Kol. Jakub natomiast rozdawał przechodniom ulotki informujące o konotacjach SLD i jej działaczy z komunistycznym okupantem.

13 Grudnia 2012
Po pikiecie spora część uczestników wzięła udział w spotkaniu integracyjnym w pobliskiej knajpce, gdzie m.in. omówione zostały plany na najbliższe dni, w tym wyjazd do Łodzi i obchody 31 rocznicy zbrodni ZOMO pod Kopalnią Wujek.

Przy okazji pikiety możemy pochwalić się również inicjatywą oddolną. Jeden z sympatyków ruchu narodowego z Bytomia sam przygotował grafikę, a także wydrukował i rozwiesił plakaty informujące o nasze akcji. Jest to przykład działania o którym mówił kol. Winnicki 11 listopada w Warszawie – oddolnego ruchu społecznego, który zaczyna się tworzyć w naszym społeczeństwie, a który – głęboko w to wierzę – wkrótce zmiecie antynarodowy system z którym walczymy.
ŁM

Białystok

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w pikiecie organizowanej przez Młodzież Wszechpolską i ONR w Białymstoku, pod lokalem SLD. W ten sposób białostoccy Narodowcy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji, która miała na celu przede wszystkim uczczenie pamięci ofiar stanu wojennego, jak również podkreślenie postulatu delegalizacji partii o komunistycznym rodowodzie.
Pikietę rozpoczęto od krótkiego przemówienia, w czasie którego kol. Adam Andruszkiewicz przedstawił powody manifestowania przed siedzibą SLD. Jak podkreślał, na skutek porozumienia okrągłego stołu, dziś w polskim parlamencie zasiadają siły, które solidarnie przyzwalają na obrażanie żołnierzy z Narodowych Sił Zbrojnych nazywanych przez postkomunistów faszystami, zaś propagujący dewiację i walkę z Kościołem, Ruch Palikota nawołuje wraz Leszkiem Millerem, wieloletnim członkiem PZPR, do delegalizacji organizacji zrzeszających młodzież narodową.
Następnie oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej, podkreślające brak zgody na bezkarne opluwanie polskiego Ruchu Narodowego, przeczytała kol. Paulina Mocarska. Po przeczytaniu oświadczenia, dokonano spalenia flagi Związku Radzieckiego.
W czasie zgromadzenia uczestnicy wznosili antykomunistyczne hasła, tj. ,,raz sierpem raz młotem, w czerwoną hołotę!” ,,precz z komuną!” czy ,,znajdzie się cela, dla towarzysza Millera”!. Na zakończenie akcji Wszechpolacy zapalili symboliczny znicz, który postawiony pod siedzibą SLD, ma przypominać działaczom tej partii zbrodniczą przeszłość wielu ich towarzyszy.
Relacje medialne:
http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/13122012-godz-2145/9421389 (od 1:20 do 3:00)
http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/92585
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,13048020,Blyskawiczna_mikropikieta_przeciw_SLD__Narodowcy_w.htm

DSC02346

Łódź

13 grudnia o godzinie 17 miała miejsce kolejna odsłona wydarzeń związanych z łódzkim Tygodniem Antykomunistycznym!

W poniedziałek rozdawaliśmy wlepki na pasażu Schillera a dzisiaj pojawiliśmy się pod siedzibą SLD aby wzywać do delegalizacji tej partii. Na samym początku grupa dziennikarzy miała okazję zadać pytania przedstawicielom Obozu Narodowo Radykalnego – Maciejowi Migusowi oraz Młodzieży Wszechpolskiej – Adamowi Małeckiemu. Organizowana przez inicjatywę Narodowa Łódź pikieta zebrała ponad 60 osób.

Radom

Pikieta „ Zdelegalizujmy SLD” organizowana przez: Młodzież Wszechpolską i Narodowy Radom pod biurem SLD 13 grudnia o godz. 18 w celu upamiętnienia ofiar stanu wojennego i przypomnieniu o ich katach.

W punkcie kulminacyjnym pod biurem SLD znajdowało się ok. 90 osób w tym duża część z Radomiaka.

Na początku został odśpiewany hymn, następnie nastąpiły przemówienia prezesa radomskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej i przedstawiciel Narodowego Radomia, po czym organizator zarzucił hasła : „ Nie ma nic złego w wieszaniu Jaruzelskiego”, „Tylko idiota głosuje na Palikota”, „ Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela”, „Bóg, Honor i Ojczyzna”, „Cześć i chwała bohaterom” oraz wiele innych. Widoczny był duży baner : „ Młodzież Wszechpolska Radom” oraz „Narodowy Radom”, szczerbce oraz czarne sztandary.

Przybyłym na pikietę, organizatorzy urządzili ognisko, gdzie za podpałke służyły wydania „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Nie” oraz komunistyczne książki i dokumenty oraz flaga Platformy Obywatelskiej.

Pikieta odbyła się zgodnie z planem i nie została zakłócona.

zdjęcia pochodzą z serwisu cozadzien.com.pl

sld_pikieta_10

sld_pikieta_05

sld_pikieta_04

Relacja medialna

Bydgoszcz

Blisko 30 osób zgromadziło się 8 grudnia pod siedzibą SLD w Bydgoszczy

Z kolei 15 grudnia odbył się bydgoski Marsz Antykomunistyczny organizowany przez Narodową Bydgoszcz przy pomocy m.in Młodzieży Wszechpolskiej. Marsz zgromadził ponad 200 osób

Relacje: narodowcy.net, Portal Kujawski

Toruń

13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Młodzież Wszechpolska w Toruniu wraz z ONR oraz sympatykami, w łącznej liczbie 20 osób uczciła wczoraj rocznicę tego dnia, jednocześnie nie zapominając o innym ważnym wydarzeniu przypadającym w tym samym czasie- zdrady Polskich interesów poprzez podpisanie 5 lat temu przez śp Lecha Kaczyńskiego traktatu Lizbońskiego.
10020_461553003881864_1951936639_n

Wrocław

13. grudnia kilkudziesięciu dolnośląskich Wszechpolaków i działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizowało pikietę pod siedzibą wrocławskiego SLD. W ten sposób wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec partii, która jest spadkobiercą komunistycznego establishmentu. Prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Tomasza J. Kostyły.
77079_441174719270270_1508171242_n

Kraków

13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego Młodzież Wszechpolska okręgu małopolskiego wraz z Małopolskimi Patriotami zorganizowała Marsz Pamięci. W tym roku odbył się on pod hasłem “zdelegalizujmy postKOMUNĘ”. Hasło to odnosi się do starej, nierozliczonej za zbrodnie na narodzie komuny, a także nowej – kontynuatorach i spadkobiercach PZPR czyli SLD. Trasa Marszu prowadziła spod Krzyża katyńskiego przez Rynek Krakowski, Nowy Kleparz, aleje Słowackiego i Mickiewicza na Plac Inwalidów. Manifestacja miała w sumie trzy postoje. Pierwszy, na rynku – w miejscu samospalenia Walentego Badylaka, tam kilka słów zabrał jeden z organizatorów wydarzenia, oto one: “Przewodnim motywem naszej krakowskiej, jak i kilkunastu innych manifestacji w całej Polsce jest hasło: Zdelegalizujemy Komunę.
Tutaj mogło by paść pytanie: jaką komunę? Czyż nie została ona już obalona?
Niestety pomimo upływu ponad 20 lat od wydarzeń do tej pory przedstawianych nam jako wielkie zwycięstwo demokratycznej opozycji nad komunistycznym okupantem nadal musimy zabiegać o prawdę. Prawdę o korzeniach większości ludzi w dzisiejszej Polsce nazywanych „elitą”. Zakonserwowany układ postkomunistycznych kolesi, raz na kilka lat zmieniających się stołkami, któremu byt i dobre imię Polski jest obojętne. Władza, która jawnie jak 31 lat temu staję przeciw społeczeństwu. Chwytająca się metod jej nieprzystających by usuwać niewygodne elementy tego społeczeństwa. Tuszująca swoje układy, afery i niekompetencję dzięki papce serwowanej Polakom przez przychylne Jej media.
Tu w miejscu samospalenia Walentego Badylaka, który przez złożenie tej najwyższej ofiary, chciał wykrzyczeć: „Polacy zobaczcie kto Wami rządzi!?!?”
Wypada się zapytać co jeszcze musi się stać aby Polacy na oczy przejrzeli? Kto jeszcze musi wylądować w więzieniu za polityczną niepoprawność? Jakiej następnej grupie społecznej zakaże się swobodnego przemieszczenia po Polsce? Ilu ludzi krytykujących obecny system musi się pożegnać ze swoją szkołą, pracą czy wreszcie życiem? Kiedy manifestacje takie jak ta zostaną całkowicie zakazane, a ludzie chcący zamanifestować swoje zdanie będą rozganiani tak jak za czasów komuny?
Czy komuna naprawdę odeszła? Może cały czas była obecna, a gdy nastały znów trudniejsze dla społeczeństwa czasy zaczyna pokazywać swoje „stare” dobrze znane oblicze i metody?
Wiele pytań nad którymi warto się zastanowić. Nadszedł najwyższy czas aby przestać być obojętnym na to co dzieje się w okół nas. Aby zacząć działać by nie tylko nam ale i naszym potomnym jak by to źle nie zabrzmiało „żyło się lepiej”!

65154_504725456214626_1292443578_n
Kolejny postój miał miejsce pod siedzibą SLD, gdzie dano wyraz protestu przeciwko nowej komunie.
Ostatni odcinek marszu wiódł na Plac Inwalidów. Tam głos zabrał jeden z członków Młodzieży Wszechpolskiej, a także zostały złożone wiązanki w miejscu upamiętniającym ofiary komunistycznego reżimu przez delegacje Wszechpolaków i Małopolskich Patriotów. Na sam koniec wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn; “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie zgromadzenie zostało rozwiązane, a manifestacja zakończona. Warty odnotowania jest także transparent przygotowany przez Wiślackich Patriotów: “„Generale, szybkiego powrotu do zdrowia, bo czeka cię kara za mordy”.
Cieszy frekwencja w Marszu, z roku na rok widać ewidentny progres; 2010 – 100 osób, 2011 – 300, 2012 – 400.

Chcemy złożyć podziękowania dla wszystkich uczestników, za dostosowanie się do poleceń organizatorów, dla służby porządkowej, dla Wiślackich Patriotów, delegacji Dębickich Patriotów, delegacji ONR Podhale, dla uczestników obchodów organizowanych przez Solidarność którzy maszerowali z nami, w tym klubowi Gazety Polskiej w Krakowie.

Rzeszów

Ponad 500 osób na Marszu Patriotycznym w Rzeszowie organizowanym przez Narodowy Rzeszów. Nie zabrakło tam również wszechpolaków z Podkarpacia
293124_174743999316339_1531077712_n

Pomorze

Kilkunastu wszechpolaków na uroczystościach Grudnia 70′
149746_547072401989255_1539449511_n

Poznań

13.12.1981 – PAMIĘTAMY! MW Poznań złożyło kwiaty pod Pomnikiem Poznańskich Krzyży, natomiast poprzedniej nocy wszechpolacy wzięli udział w tzw. spontanicznej demonstracji środowisk narodowych w miejscu symbolicznym – pod bramą Ceglorza

Cieszyn

13 grudnia przedstawiciele MW spotkali się w Cieszynie, by uczcić ofiary stanu wojennego. Manifestowali również przeciwko represjom i próbom delegalizacji organizacji narodowych przez SLD. Pikieta miała miejsce o godzinie 17.00 pod Powiatowym biurem SLD w Cieszynie.W uroczystościach brało udział ponad 20 osób uzbrojonych w szczerbce i biało-czerwone flagi. Podczas pikiety wygłoszono 2 przemówienia oraz oświadczenie zarządu głównego MW.
relacja medialna z akcji

Biała Podlaska

O godz. 19 na Placu Wolności zebrała się grupa ponad 60 młodych patriotów aby upamiętnić ofiary komunistycznych zbrodni i oficjalnie zaprotestować przeciwko “pakietowi antyfasystkowskiemu” wystosowanemu przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, pakiet ten zakłada zdelegalizowanie organizacji o charakterze narodowym oraz ścisłą kontrolę środowisk patriotycznych.
Podczas rozpoczęcia Marszu Pamięci Ofiar Komunistycznych Prześladowań kol. Bartłomiej Maksymowicz wygłosił przemówienie w którym wspomniał osobę Wojciecha Cieleckiego, młodego mieszkańca Białej Podlaskiej który został zabity w czasie stanu wojenngo przez pijanych żołnierzy. Odczytane również zostało oświadczenie Zarządu Głównego Młodzieży Wszechpolskiej w sprawie medialnych doniesień o zamiarze złożenia wniosku przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej o delegalizację Stowarzyszenia „Młodzież Wszechpolska”.
Następnie uczestnicy Marszu przeszli pod tablicę upamiętniającą uwolnienie więźniów UB i NKWD w latach 1944-45. W tym symbolicznym miejscu zostały złożone biało-czerwone znicze. Na trasie przemarszu słychać było min. hasła takie jak: “SLD=KGB”, “Precz z czerwoną burżuazją”, “Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.
W czasie zakończenia Marszu kol. Maksymowicz zaprosił wszystkich zgromadzonych oraz osoby którym bliskie są idee patriotyczne do nawiązania współpracy z formującym się Ruchem Narodowym na terenie Białej Podlaskiej.

6969_378159535611864_1007247649_n

Check Also

Tczew: Obchody 101 rocznicy wyzwolenia Tczewa przez Błękitną Armię

W sobotę 30 stycznia działacze Młodzieży Wszechpolskiej z Tczewa uczcili  101 rocznicę wyzwolenia miasta przez …