Home / Kujawsko-Pomorskie / Kupuj polskie produkty…

Kupuj polskie produkty…

Bydgoszcz
kp2
Żyjemy w czasach,kiedy Święta Bożego Narodzenia i okres je poprzedzający, ulegają zeświecczeniu,a niekiedy stają się wprost tylko okazją do wydawania dużych sum pieniędzy w butikach i supermarketach. Bydgoskie Koło Młodzieży Wszechpolskiej postanowiło wykorzystać ten,co by nie powiedzieć,destrukcyjny popęd do konsumpcjonizmu, aby promować kupowanie polskich produktów i wspierać polskie przedsiębiorstwa. Przez akcję „Bydgoszcz Kupuje Polskie przed Świętami”, nie chcieliśmy nakłaniać rodaków do spędzania okresu przedświątecznego w sklepach,lecz bardziej zwrócić ich uwagę na podupadającą gospodarkę naszego kraju,wykorzystując moment,w którym to mieszkańcy Bydgoszczy chętniej wybierają się do centrów handlowych.
Ponad tysiąc pięćset ulotek i około 200 plakatów informujących o naszej akcji zostało przygotowanych na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia. Przez cztery dni, Bydgoscy Wszechpolacy przekonywali,żeby zwracać uwagę na kod kreskowy ( kod 590 oznacza,że dany produkt został wyprodukowany w Polsce ).Wielu przechodniów było zaskoczonych,ale warty podkreślenia jest fakt,iż nie spotkaliśmy się (jak to bywało nieraz przy okazji akcji plakatowo-ulotkowych) z negatywnymi reakcjami lub złośliwymi komentarzami. Kilka razy natomiast zaoferowano nam pomoc w rozpowszechnianiu informacji znajdujących się na ulotkach i plakatach. Poczuliśmy prawdziwe wsparcie od Bydgoszczan. Zasięg akcji ogarnął prawie całe miasto i kilka okolicznych miasteczek –od dzielnicy Fordon wraz z C.H.Auchan,przez Śródmieście wraz ze Starym Rynkiem,a kończąc na skromnej akcji plakatowej w Solcu Kujawskim.
Każda złotówka,która wpłynęła w tych dniach na rozwój polskiego przemysłu,a której wydanie jest skutkiem naszej akcji (warto dodać – po raz pierwszy organizowanej w Bydgoszczy ), jest sukcesem,wynagradzającym kilkudniowy wysiłek członków naszego koła.
62441_464310180272813_38563740_n

Kp 1

Kraków

Młodzież Wszechpolska mimo nadchodzącego odpoczynku i wyciszenia – nie próżnuje! Wczoraj 21.12.2012 grupa Wszechpolaków pracowała prawdziwie u podstaw. Celem było przekonanie Polaków do wybierania właśnie polskich produktów. Przyczynia się to nie tylko do wspierania rodzimych producentów, których artykuły są gwarancją wysokiej jakości, ale i także do polepszenia kondycji gospodarczej kraju. Jest to ważne zwłaszcza w obliczu nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, ale i obliczu kryzysu, który coraz mocniej odciska na Polakach swe piętno.

66728_507848032569035_1465420761_n

576459_507847805902391_1246997717_n

Suwalszczyzna

Postęp technologiczny zmienił oblicze gospodarki w Polsce.

Tak oto po wielu latach ciężkiej pracy ogromnej rzeszy ludzi, wygląda na to, że gospodarka zmierza we właściwym kierunku. Nie możemy pozwolić na to, aby ciężko zarobione pieniądze wspierały towary importowane.

Badania wykazały, że wyraźne oznaczenie polskiego pochodzenia produktu zwiększa jego sprzedaż. 61% konsumentów woli kupować produkty rodzime niż zagraniczne, a dla 35% produkty tak oznaczone są atrakcyjniejsze i chętniej wybierane.

Zestawienie obecnych wyników z badaniami z ubiegłych lat pokazuje, że polskie produkty mają wśród krajowych konsumentów stałą grupę zwolenników, a ich odsetek w społeczeństwie utrzymuje się od kilku lat na niezmienionym poziomie (dane na podstawie: GFK Polonia “Style życia w Polsce”).

Podobne badania przeprowadzone w krajach zachodnich wskazują na wyższy odsetek konsumentów sięgających po rodzime towary. 74% Irlandczyków świadomie wybiera produkty opatrzone znakiem “Guaranted Irish” (dane ABCI).
481570_383979201686271_296016623_n

Check Also

Toruń: Publiczny Różaniec w lutym

15 lutego, jak co miesiąc, w centrum Torunia odbył się publiczny różaniec w intencji naszej …