Warning: Use of undefined constant wp_cumulus_widget - assumed 'wp_cumulus_widget' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/narodowc/domains/mw.org.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cumulus/wp-cumulus.php on line 375
Nowe koło na Śląsku Cieszyńskim
Home / Śląskie / Nowe koło na Śląsku Cieszyńskim

Nowe koło na Śląsku Cieszyńskim

15 września br. w Istebnej odbył się zjazd założycielski koła MW Trójwieś-Wisła. Na spotkanie przyjechali wizytujący koledzy z Katowic. Obecny był także radny powiatu, p. Janusz Juroszek.

Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrał Kol. Jakub, przedstawiając zwięzły i interesujący referat “Moje Wessterplatte”. Kilka miłych słów do zebranej młodzieży skierował także nasz gość.

Następnie zaprzysiężono 7 nowych członków MW przy pomniku Pawła Stalmacha, redaktora wydawanej w XIX wieku “Gwiazdki Cieszyńskiej”. Jego wkład w kulturę śląską przyczynił się do budowy narodowej tożsamości na tym terenie.

Po odebraniu przysięgi przez członków rady naczelnej MW wybrano prezesa – kol. Marka i powołano zarząd koła.
Zamknąwszy oficjalną część spotkania wszyscy obecni udali się na biesiadowanie do Koniakowa do miejscowej pizzeri. Cały wieczór upłynął nam w bardzo miłej atmosferze, choć nie zabrakło i poważniejszych rozmów o funkcjonowaniu nowej struktury.


http://www.mw.slask.pl/

Okręg Śląski MW na fb

Check Also

Wszechpolacy z Bielska- Białej porozklejali plakaty w ramach akcji PieluszkadlaMaluszka

Wczoraj działacze #MłodzieżWszechpolska #BielskoBiała w ramach promocji akcji #PieluszkadlaMaluszka, której celem jest wsparcie lokalnych domów …